Bol stresli harika bir günün ardından, yazmaya başlayabilirim. Tiflis den Rustavi yoluna çıkmaya çalışırken 4 kez aynı noktaya gelmek tamamen sinir bozucu. Tabelaları dinlemeyin. Azerbaycan sınırına 10 km kala bir lokanta da durdum. Şaşlık kebabının fiyatını sordum 5 lari dedi.

blank

Oturdum yemeği yerken genç bir arkadaş motosikletimle ilgileniyordu. Ben de hevesini alsın dedim. Oranın çalışanıymış. Geldi masadan anahtarı aldı.

blank

Şaka yapıyor sanıyorum. Motora bindi çalıştırmaya çalışıyor. Normalde aşırı sakin ben çocuğu gömmeye gidiyorum. Aldım anahtarı kontaktan. Bağırdım baya. Sakinleşemiyorum. Sonra kavganın 3 ay hapis olduğu aklıma gelince seve seve sakinleştim. 3 kişi geldi lokantaya. Sohbete başladık. Azerilermiş. Türk olduğumu öğrenince. Çok mutlu oldular.

blankHesabı bile ödetmediler. Sınırda, ufak tefek sorular çantalarla ilgili. Dedim kıyafet falan. Herkes abi hoşgeldin diyor. Sınır çıkışında 10 manat A trafik sigortası yaptırdım. Gelene kadar hiç motosiklet görmedim. Sonra mola verdim. Türk bir tırcıyla karşılaştım. Bana tır parkında kal dedi.

Yolda giderken peşimde polis arabası. Selektör anons 📢. Durdular. Hayatımda İlk kez durduruldum. Hatalı sollama, yanii düz çizgi. Hız limitlerini aşma, trafiği tehlikeli duruma sokma, saydılar da saydılar. Sonunda ceza kesiyoruz dediler. 1 ay içinde ödeyeceksin. Dedim durun biz kardeşiz. Az biraz abi yapma etme derken evrakları verdiler doğru biz kardeşiz hadi git dediler. Ama nasıl mutluyum. Tır parkına yaklaştım 7-8 köpek. Malum kovalıyorlar. Gence diye bir şehire geldim.

İnternetten bulduğum old genje hostel. Taksiciye ekran alıntısını gösterdim. Sen motorcusun geç aradan git dedi. Dedim tamam tam ters yöne girdim önümde polis arabası bana doğru geldi yolumu kesti. Bu sefer sıçtın oğlum dedim. Niye taksiciyi dinlediysem. Evrakları isteyip karşıda beklememi istediler. Şimdi yedim cezayı. Ne işim var lan benim ters şeritte. Babamın yolumu? Sonra rüşvet istediler. Cebim de sadece 17 manat var çıkardım gösterdim. Hadi git dediler. Adam gibi yolumdan gelip hosteli buldum. Daha doğrusu yanımda toplanan çocuklar getirdi hostele. Çok şükür bugünde her şey yolumda…

Azerbaycan Gence nasıl bir yer buradan ulaşın

Her Şey Yolumda Sayfasını Takip Edin.

One thought on “Yusuf Gürkan Azerbaycan Gence’de”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir