14.3 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Yeni Kymco KRV200 Tanıtıldı

Kymco, Avrupa’da oldukça büyük bir segment olan maxi scooter’larıyla tanınıyor ve Tayvanlı üretici, Kymco’nun sportif ve modern bir tarza sahip daha küçük kapasiteli bir model olan yeni KRV200 ile bir çok asyfa ülkesine giriş yapıyor.

Markanın en popüler isimlerin biri Kymco AK550’dir . Güney Doğu Asya gibi diğer bölgelerde ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde bile AK serisi çok satıyor. Şimdi daha küçük kapasiteli KRV200, Kymco’nun bildiği modern tarzın çoğunu tutması ile daha ulaşılabilir ve cüzdan dostu bir pakete sahip, ancak yine de tutulan üst kısmıyla, daha büyük kardeşlerinin bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Son teknoloji ve güvenlik özellikleri ile gündeme geliyor.

Kymco, marka serisindeki bazı büyük scooter’lara uyacak şekilde şekillendirilmiş ön kısımdaki LED optik üniteler sayesinde KRV200’e bir dizi keskin göze sahip. Estetik açısından KRV200, AK serisinin agresif ve sportif doğasını bu versiyonda bize sunuyor. Bu scooter’ın boyutları, dingil mesafesi (55,12 inç) için 1.400 milimetre ve yalnızca 800 milimetre yüksekliğinde (31,50 inç) bir sele ile geliyor.
Yeni Kymco KRV200 Tanıtıldı

Süspansiyonu için KRV, arkada 42 milimetreye kadar hareket mesafesine sahip tek bir amortisörle gelirken, ön teleskopik çatal 33 milimetreye kadar hareket mesafesine veya sırasıyla 1,65 inç ve 1,30 inç’e sahiptir. Durdurma gücü önde 270 milimetrelik (10,63 inç) ve arkada 234 milimetrelik (9,21 inç) bir disk tarafından sağlanır, her ikisi de bir ABS modülü tarafından yönetilir. KRV’deki lastikler ön için 110/70/R13 ve arka için 130/70/R13 ebadında beş kollu alaşım jantlara monte edilmiştir; her iki lastik de iç lastiksizdir.

Motorun gaz kelebeği, sol taraftaki anahtarlama tertibatı dizisindeki bir düğme aracılığıyla değiştirilebilen bir çekiş kontrol sistemi tarafından yönetilir. Motor, 15,6 Newton metre (11,5 pound-feet) torkla 8.000 RPM’de 17 atı yumruklayan 175 cc sıvı soğutmalı tek silindirli, dört zamanlı, dört valfli bir motordur. Motor, 7,4 litrelik (1,95 galonluk) bir depodan su alıyor ve Kymco, scooter’ın litre başına 33 kilometreye kadar (yaklaşık galon başına 77 mil) ulaşabileceğini iddia ediyor. En yüksek hızın da saatte 107 kilometre veya saatte yaklaşık 66,5 mil olduğu iddia ediliyor.

Diğer özelliklerine gelince, alıcılar bir takometre, hız göstergesi, kilometre sayacı, saat, yakıt seviyesi, akü voltajı ve soğutma suyu sıcaklık göstergeleri, anahtarsız bir ateşleme sistemi, motosikletin her yerinde yukarıda belirtilen LED ışıklar içeren bir LCD dijital gösterge paneli bekleyebilirler. Ayrıca bir USB şarj soketine sahip. Pratiklik açısından, KRV’nin tam kapalı bir kask için yeterli koltuk altı saklama yeri vardır, ya da Kymco’nun iddia ettiği gibi ve ayrıca zorunlu bir çanta kancası vardır – bu bir scooter olduğu için zorunludur.

Motosikletler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz