Motosiklet kullanıcılarının sesini bir türlü duyuramıyoruz. Emniyet birimi bu konuda yetersiz kalıyor ve eskiden devriye gezerek bir çok hırsızlığı engelleyebilen ekipler şimdi yok. Vatandaş bir çoğunun bimer ve cimer şikayetlerine duyarsız kalındığı söyleniyor.

Motorunu çaldıran bir vatandaş şöyle yazmış

Ali Y., “Mayıs Ayında 22.000.-TL’lik motorumun çalınması ile birlikte legal ve illegal yollardan motorumu bulmaya çalıştım. Bu süreçte emniyet güçlerinin ben ve diğer arkadaşlara bir katkısı olmadı hatta bize zaman kaybettirdiklerini üzülerek belirtmeliyim. Kamera kayıtlarında sürekli olarak hırsızların kasklı oldukları gerekçesi ile konu geçiştirilmiştir.

blank

Facebook üzerinde ‘Motoru Çalınanlar Sesini Duyuruyor‘ grubu oluşturarak motorlarımızı aramaya devam ettik, olayı gündeme taşıyarak Perpa/Okmeydanı’nda etkinlik ve konvoy ile sesimizi duyurduk, imza toplayarak Çağlayan Adliye’sinde savcıya ilettik. Trafikte plakasız motorlara, lüks motorlar üzerinde ekipmansız 18-19 yaşındaki kişilere hiç dikkat edilmemektedir. Geceleri devriye atılmamaktadır bu nedenle hergün en az 5 motor çalınmakta, mağdurlar da can ve mal güvenliği olmadan kendince çabalamaktadır.” ifadelerine yer verdi.

blank

Malesef bir çok arkadaşta kendi çözümlerini üretmeye çalışıyorlar. Çözüm üretmeye çalışırken kavgalara karışmayı göze alabileceklerini belirten bir çok yazı ile karşılaşıyoruz.

blank

Çalınmasını engellemek için gözcülüğe çıkmaya razı olanlar veya devriye gezeceklere bile var.

blank

Bu hırsızlık vakaalarının bir an önce son bulması dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir