Uykusuzluğunuza çare bulundu

Soru – Cevap BölümüCategory: Konu DışıUykusuzluğunuza çare bulundu
Orhanceb asked 1 sene ago

120 Saniyede Uykuya Dalmak Mümkünmüş
Önce yüzünüzü rahatlatmanız gerekiyor. Kaşlarınızı çatmayı ya da dudaklarınızı sıkmayı bırakın. Yüzünüzdeki bütün kasları serbest bırakana kadar yavaşça nefes alıp vermeye devam edin.
Omuzlarınızı mümkün olduğunca serbest bırakın. Bırakın düşsünler. Ardından kollara geçin. Kollarınızı kucağınızın üzerine bırakmanız gerekiyor. Bu yine de tamamen serbest oldukları anlamına gelmez. Kollarınızı tamamen bırakmalısınız. Önce güçlü olan tarafınızdan başlayın. Ardından diğer kolunuzu tamamen serbest bırakın.
Aynı işlemi bacaklar için uygulayacağız. Kasıklarınızdan başlayıp parmak uçlarınıza kadar bacaklarınızı serbest bırakmaya çalışın. Kasılmalar kesinlikle olmasın. Bacaklarınızı hissetmeyene kadar yapın bunu.
Burada kafa kaslarından değil de, düşüncelerden bahsediyoruz tabii ki. Zor bir gün geçirmiş olabilirsiniz. Düşünceler kafanıza hunharca hücum ediyor olabilir. Tek yapmanız gereken düz bir zemin düşünmek. Kafanızda hızlıca dönüp duran görüntüleri yavaşlatın ve durdurun. Eğer yapamıyorsanız en az 10 saniye boyunca içinizden “Düşünme, düşünme, düşünme, düşünme” diyin. Bu yardımcı olacaktır.
Bu şekilde 10 saniye kalmayı başarabilirseniz, büyük ihtimalle uykuya dalacaksınız.

1 Answers
Halluk answered 1 sene ago

abi herkesin ortak sorunu, akşam denerim işe yararsa seviliyorsun, diğer türlü küfürü yersin bilesin.