Trendyol’un 9bin tl’lik iş teklifi

by kemal olgun
1 hafta ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: İbretlik DurumlarTrendyol’un 9bin tl’lik iş teklifi
kemal olgun asked 1 hafta ago

Moto Kurye veya satıcı olarak başvuruyorsun, kurye olmak için form dolduruyorsun ve sisteme giriş yapmış oluyorsun. Ben bu iş teklifinden çok altına yazılan yorumları okudum ve vazgeçtim.

altına gelen yorum şu şekilde
Kapitalist düzenin, insan sömürüsünün harika bir örneği. Tam da Trendyol gibi bir firmaya bu yakışırdı.. Insanlardan sömürdüğünüz her bir alın teri size nasıl dönecek biliyor musunuz?

arkadaşlar bu işte, uzun saatler çalışmanız gerekiyor ki cebiniz 2500 – 3000 TL kalsın.. he kötü para mı ? bence o kadar çalışmaya çok kötü para. karın tokluğuna bile çalıştırmıyorlar anlayacağınız. Operasyonel giderler ve vergiler dahil tüm masraflarınız zaten çok yüksek. 9 bin TL brüt çıkarmak için de günde 15 saat felan çalışmanız lazım ve o durumda belki 4 bin lira kalır cebinize.

trendyol çok iyi çözmüş olayı. Sizin aracınız da şirkete bedava çalışmış oluyor, işin cabası bu. Adamlar sırf aylı bir araç kiralasa zaten en az 2500 TL ona verecekti, sizin aracınızı bedavaya kullanmış oluyor.
ben yorum yapmıyorum, siz kendiniz okuyun, iyi sürüşler

3 Answers
Levent goksun answered 1 hafta ago

İşin detayı ve açıklaması; kdv’yi trendyol ödüyor. Zaten şahıs şirketi açıyorsun, doğal olarak kendi sigortanı kendin ödüyorsun. Yakıtı ve araç giderlerini masraf olarak gösteriyorsun, vergin buna göre oluyor. Eline kalacak tutar ortalama olarak 6 bin civarında.
Alıntıdır

motosiklet Staff answered 1 hafta ago

Şimdi gördüm o işleri firma kurdurup sizin üstünüze yıkıyor deniliyor. yazılanları okuyunca acaba mı dedim zaten.
Beyler 3.500 lira cebinize kalır , o da hergün aralıksız çalışırsanız ! Alıntıdır

İlker answered 1 hafta ago

Kurye olacaksın, kendi şirketin olacak, sonra iş bitecek birde şirket masraflarını, kapatma bedelini ve stopaj, gelir vergisi filan işin sonu sana patlar.

Your Answer

16 + 20 =