Trafik Sigortası kaza sonrası ameliyat masraflarını karşılamaması

by Necdet uslu
4 ay ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: SorularTrafik Sigortası kaza sonrası ameliyat masraflarını karşılamaması
Necdet uslu asked 4 ay ago

Trafik Sigortası 2013’ten itibaren kaza sonrası ameliyat masraflarını karşılaşamıyor diye birşey duydum. Bununla alakalı honda crf grubunda bir arkadaşın paylaşımını gördüm. Sizlerle paylaşıyorum.

1 ay önce kaza geçirdim ikinci şerit yapan ve bana doğru yani terse bakan bir araç iki aracin arasından direk kafa verdi arka fren yaptım tabi o telaşla ve ön fren sonra ama kaydım ayağım tamponla fren pedal arasın da kaldı fren pedalı ayak bilegime saplandı ama o anlık kurtuldu

Çünkü motordan zipladim uçup park halindeki kamyonun dorsesinin altına girdim tabiki ekipman kurtardı platin ameliyat 12 b TL masraf tuttu çünkü ssk ya ambulans götürdü evet bana yatış verdiler verdikleri yer doğum bakım 😊 ve eski sporcuyum büyük sehirde dövüş sporları kemik kırılması zor acısı tahmin edilemez ben feryat figan iki gün öyle yatırdılar

Acıya dayanamayip serum asma aparatiyla masalara duvarlara vurup attirdim kendimi özele gittim bezmialem süper herşey oldu bitti ve başvuru evraklar ve SSK diyorki trafik kazasında özelde yapılan islemerden sorumlu değiliz ödeme yapmıyoruz

Biz sizi ücretsiz ameliyat der bilginiz olsun ve yine aklınızda olsun 2013 den beri trafik sigortaları sağlık masrafını karsilamiyor bilginize saygılar.Şimdiden iyi dileklerinize teşekkür ederim. Konu ve kapsam olarak trafik sigortasına bazı sınırlandırmalar gelmiş olabilir, Bu konuda detaylı bilgi bulamadım.

O yüzden arkadaşın dediklerini doğrular nitelikte sigorta kapsamı konusunda deyatlı bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi? Bu konuda bilgisi olan veya yakın zamanda bu durumda kalan arkadaşlar yazarsa daha açıklayıcı olacaktır diye düşünüyorum. Kazasız sürüşler

7 Answers
motosiklet Staff answered 4 ay ago

Başka hastaneye kendi rrızan ile gidince işler değişiyor demekki, aslında hastaneden memnun olmamak gibi bir insiyatif sana sunulmalı çünkü sanıyorum hastaya pek iyi davranmamışlar ayrıca covid-19 etkenini unutmamak lazım. Bu durumlar benim bilmediğim ve bilgi alınması gereken durumlar, sigorta yapan arkadaşla bir konuşarak bilgi vereyim.

Orhan answered 4 ay ago

Geçmiş olsun, ucuz atlaşmışsınız, diğer durum hakkında bilgim yok. Belki başka arkadaşların vardır. Kazasız sürüşler

motosiklet Staff answered 4 ay ago

trafik sigortası kapsamlarının açıklaması
a) Maddi zararlar teminatı : Hak sahibinin bu genel şartta tanımlanan ve zarar gören araçta meydana gelen değer kaybı dahil doğrudan malları üzerindeki azalmadır. Sigortalının sorumlu olduğu araç kazalarında değer kaybı, talep edilmesi halinde ilgili branşta ruhsat sahibi sigorta eksperleri tarafından tespit edilir. Değer kaybının tespiti bu Genel Şart ekinde yer alan esaslara göre yapılır.
b) Sağlık giderleri teminatı: Üçüncü kişinin trafik kazası dolayısıyla bedenen eski haline dönmesini teminen protez organ bedelleri de dahil olmak üzere yapılan tüm tedavi giderlerini içeren teminattır. Kaza nedeniyle mağdurun tedavisine başlanmasından itibaren mağdurun sürekli sakatlık raporu alana kadar tedavi süresince ortaya çıkan bakıcı giderleri, tedaviyle ilgili diğer giderler ile trafik kazası nedeniyle çalışma gücünün kısmen veya tamamen azalmasına bağlı giderler sağlık gideri teminatı kapsamındadır. Sağlık giderleri teminatı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorumluluğunda olup ilgili teminat dolayısıyla sigorta şirketinin ve güvence hesabının sorumluluğu 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 98. inci maddesi hükmü gereğince sona ermiştir.
c) Sürekli sakatlık teminat ı: Üçüncü kişinin sürekli sakatlığı dolayısıyla ileride ekonomik olarak uğrayacağı maddi zararları karşılamak üzere, bu genel şart ekinde yer alan esaslara göre belirlenecek teminattır. Kaza nedeniyle mağdurun tedavisinin tamamlanması sonrasında yetkili bir hastaneden alınacak özürlü sağlık kurulu raporu ile sürekli sakatlık oranının belirlenmesinden sonra ortaya çıkan bakıcı giderleri bu teminat limitleri ile sınırlı olmak koşuluyla sürekli sakatlık teminatı kapsamındadır. Söz konusu tazminat miktarının tespitinde sakat kalan kişi esas alınır.
Sürekli sakatlık tazminatına ilişkin sakatlık oranının belirlenmesinde, sakatlık ölçütü sınıflandırılması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporlarına ilişkin mevzuat doğrultusunda hazırlanacak sağlık kurulu raporu dikkate alınır. Tazminat ödemesinde, ilgili sağlık hizmet sunucularınca tanzim edilecek trafik kazasına ilişkin belgelerde illiyet bağı ile ilgili tespitin yer alması durumunda bu tespitin aksini ispat sigorta şirketine aittir. Sigortacı söz konusu rapor hakkında ilgili mevzuat uyarınca itiraz usulüne başvurduğunda mağdurun itiraz üzerine yaptığı belgelenmiş harcamaları bu teminat kapsamında karşılamakla yükümlüdür.
ç) Destekten yoksun kalma (ölüm) teminatı: Üçüncü kişinin ölümü dolayısıyla ölenin desteğinden yoksun kalanların destek zararlarını karşılamak üzere bu genel şart ekinde yer alan esaslara göre belirlenecek tazminattır. Söz konusu tazminat miktarının tespitinde ölen kişi esas alınır.

Ömer answered 4 ay ago

geçmiş solsun, benim selamiçeşme civarında yaptığım kazada taksicinin aniden dönmesi sonucu araca ön tarafından girdim, ambulans geldi, göztepe acil, sonrasında tomografi, röntgen, sakinleştirici ve serum ile elimdeki cam kırıklarını temizledikten sonra 4 saat geçti ve çıktım.

Efe answered 1 ay ago

İyi akşamlar, dün akşam saatlerinde minibüs arkamdan vurdu olayın etkisiyle motoru falan kaldırdım fotoğraf cekmedik tutanak tuttuk şoför kör nokta yazmış dedi yarın git motorcuna dedi ara beni dedi sabah motorcuma gittim zaman aradım sehirdışıdayim gelince araycam dedi arayan soran yok şuan bu durumda ne yapmalıyım sizce? Alıntı

Ferhat answered 1 ay ago

Tutanakta adamın sigorta bilgileri yer aliyormu, varsa yeter. kimlik bilgileri falan varsa olur. bende kaza yaptım o bilgilerden tamircim adamin sigortasindan tahsil etti، adamla küfürleştik tartıştık, onla işimiz olmadı, yani kaza sonrası tartışmaya gerek yok, git ver yetkili servise halleder, basın ağrımasın adamın sigortası karşılar, zaten tutanakta bilgileri var.

Cemaltrz answered 1 ay ago

Çizik olan yerleri bile sıfır parçayla değişirler, bir de parca değiştiği için değer kaybı talep edeceksin. motoru alınca internetten maille atıyorsun, 1000 lira kadar da oradan yatar, geçmiş olsun.

Your Answer

9 + 1 =