Soru – Cevap BölümüCategory: Teknik BilgiMotoru kill switchten stop etmenin zararı var mıdır ?
Ordulu asked 2 ay ago

4 Answers
Furkanikos answered 2 ay ago

Kardeşim motora herhangi bir zararı yok var diyen zaten motordan anlamiyor, açık unutup aküyü bitirme yeter. Yolda giderken bile kapansa yine bişi olmaz benzin bitmiş gibi motor kompresöre biner yavaş yavaş durur amacı sadece motora giden ateşlemeyi kesiyor. kontak kapatmak ile aynı etkiye sahip motorda tek eksiği kontak tüm elektirigi keserken. Bu ateşlemeyi kesiyor, yüksek devirlerde açıp açıp kapatma eksoza zarar verir, patlama oluyor eksozda 

Hurhurs77 answered 2 ay ago

Ani elektrik kesmez , benzin pompasını yakıtı keser. İki işi neden yapıyorsun? Kırmızı ACİL durumdur. Ellerini gidondan çekemedigin durumlarda, örneğin rampa aşağı vb durumlarda evet kullanılır. Ömrü kontak anahtarı kadar değildir.

Udemir answered 2 ay ago

Renginin kırmızı olmasının nedeni, kaza durumunda anahtara ulaşamadığınız ve yakıt sızıntısı ile patlamayı önlemek için kolay ulaşılabilir ve kapatılabilir olmasıdır.

Motosiklet kontaktan kapatılır ve açılır. Nedeni start – stop düğmesinden kapattığınızda unutmanız halinde akünüz biter.

Yine bu düğmeyi kapatarak stop ettiğinizde far açık kalır ve aküden beslenmeye devam eder, bu da ilk çalıştırma anında ihtiyacınız olan enerjinin boşa harcanması demektir.

Start-stop düğmesi sadece acil durumlar içindir!

Alkent motosiklet answered 2 ay ago

Tanser Katkar yanlış bilgi dostum. Motor kill switch Ten çalışıp stop edilir. Özellikle elektronik beyinli yeni motorlarda artık daha da önemli bu. Küçük eski motorlarda cok bi şey farketmiyor. Elektronik bi şey olmadığı için bilgi yanlış dedim.

Your Answer

7 + 14 =