Göze lazer ameliyat zararlı mıdır?

by Günay TKN
1 ay ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: İbretlik DurumlarGöze lazer ameliyat zararlı mıdır?
Günay TKN asked 1 ay ago

Selamlar arkadaşlar, gözlükle yıllardır motor kullanıyorm artık gözlük camım kalınlaştığı için yakında ameliyat ile gözleri çizdiriyorum, kask takarken gözlük atkmak istemeyip bu amelitayı olan arkadaşımız var mı? Göze zararı varmıdıri yaptıran varsa cevaplarsa sevinir, saygı duyarım, teşekkürler. not: 5,5 numara miyop, 1,25 astigmat

3 Answers
motosiklet Staff answered 1 ay ago

hocam Doktorlar gözlük takıyor hala nezar ameliyatla kendilerine ameliyat ettirmiyor lar ama bundan 13 sene önce bir arkadaş lazer ameliyatı olmuştu, onun 6 numaraydı gözlükleri, şimdi 0.25 hala etkin şekilde görüyor, 0.50’ye yükseldi dedi ama yani 13-14 sene olmuştur, bence herhangi bir zararı olsaydı zaten ortaya çıkardı. Biz bunu videolar da görürdük ya da herhangi bir yerde rastlardık, şundan dolayı zararları, Bu yüzden zararlı filan diye bence zararlı değil ama Gözlükle kask takmak çok zor bir şey değil aslında senin gözlük camlarının eğer kalın ve iyice rahatsız ediyorsa, çizdir gitsin bence iyi sonuçlar veriyor.

Tgonul answered 1 ay ago

Çizdir abi zararı yok, ben katarak lensi kullaniyorum, öncesinden lazer ile cizdirmistim sonra katarak indi, o yüzden yaptırdım aslında olmaz dediler ama genetik bizim ailede katarakt. Cizdirdikten 1 hafta göz kapalı kalıyordu, şimdilerde daha hızlı iyileşiyormuş.
Şimdi gözüm iyi o zaman .50 ye kadar yükselmişti

Yoyo answered 1 ay ago

Gözlüklü kask modellerinin hepsi iyi olmuyor, çünkü aralıkları kulağı sıkıştırıyor, kulağı ağrıtıyor. Göz çizdirmek ayrı mesele ben gözün yapısını bozduğunu düşünüyorum. Daha fazla sulanma daha fazla alerjik bir yapıya bürünüyor.

Your Answer

17 + 20 =