En az 3 yıl dayanıklı telefon önerisi istiyorum

by Korcan izci
3 hafta ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: Teknik BilgiEn az 3 yıl dayanıklı telefon önerisi istiyorum
Korcan izci asked 3 hafta ago

İyi günler, Samsung note 5 kullanıyorum ve ömrünü neredeyse tamamladı. Pil konusunda iyi değil o yüzden yenisini almak istemiyorum. Şimdi sıfır telefon alırsam hem uygun fiyat hem dayanıklılık arıyorum.
Herhangi bir Android işletim sistemli, yavaş kalmayacak, bir kaç program açtığımda donmayacak bir telefon istiyorum. Sosyal medya kullanımım çok, o yüzden şarjı uzun süre dayansın istiyorum. Yani mükemmel bir telefon ama ucuz olacak, var mı böyle bir telefon model önerisi verecek.

13 Answers
motosiklet Staff answered 3 hafta ago

Telefon konusunda kullanım önemli, yani hergun kullanıyorsan iki yıl sonra zorlanmalar, açıp kapanırken zorluklar başlıyor. Takoz gibi bir telefon tarif ediyorsun bence Xiaomi mi Max serisi tam sana göredir. 
 Ben 3 yıldır Xiaomi mi Max 2 kullanıyorum, gerçekten değişik bir telefon sanki telefon değil uzay üssü gibi, ne indirirsen indir dolmuyor gibi ama doluyor tabi fakat şarjı en az iki gün gidiyor. Cami kolay kırılmuyor ve çizilmiyor.
ikinci önerim Huawei mate P10 olabilir ama ilk önerim hala geçerli, hiç sıkıntı cekmezsin ve pili hala ilk günkü gibi çabuk doluyor ve zor bitiyor.
Üçüncü önerim xiaomi mi Max 3 yani ben bu telefonu uzun süredir sıkıntısız kullandığım için bir üst versiyonunu eşime aldım. O da 3 yıldır kullanıyor.
Ben 1.800 TL’ye almıştım. Şimdi yeni resmi versiyonları çıkmış çok araştırmadım ama bu Xiaomi telefonun pili büyük ve şarjı uzun oluyor.
Redmi niye serisine bakabilirsin onlarda çok dayanıklı, oppo serisinden uygun fiyatlı 32 GB olanlara bak, ben kullanmadım ama çok beğenisi, işlemcisi çok gizli telefon modelleri var. Fiyat performans olarak alabileceklerini sıraladım. Umarım işine yarar. İyi günler

Uğur tuna answered 3 hafta ago

Note 8 pro almayı düşünüyorum. Bu modelde kronik bir sorun filan çıkıyor mu? Öneriniz varmı?

Ramazan answered 3 hafta ago

Isınma sorunu var o model yerine Xiaomi redmi serisinden bir tane uygun fiyatlı seç

Orhanyilmaz answered 3 hafta ago

Bence biraz daha verip 9S veya Pro almalısın. Veya Akşama kadar atari niyetine oyun oynayacam dersen o ısınır, normal insan gibi kullanacaksan orta halli sorunsuz bir telefon, 10 aydır kullanıyorum hiç bir sorun yok. 2 kere kullandım fiyatına göre gayet alınabilir ısınmada sd işlemciye göre oyunlarda bi tık fazla note 9 serisinden daha iyi diye biliyorum.

Serhat answered 3 hafta ago

9 aydır kesinlikle kasma donma yaşamadım sadece çok aşırı(yüksek ayarda) 2 3 saat pubg oynayınca ısınıyor ama onun dışında normal kullanımda film izlerken falan hiç ısınmadı. Screenshot (hayaletekran) olmadı, hiç karşılaşmadım şarj problemi yok, kamerası güzel. Kendi eski telefonumuzun imesini attırdığımız için kapanması söz konusu değil, sağlam denk gelirse 3, 4 sene kullanırsın

Cumhur answered 3 hafta ago

Note 8 pro mi 12 güncellemesi ile birlikte mükemmel ve stabil bir hal aldı, kesinlikle tavsiye ederim mükemmel bir telefondur.

Zeki uysal answered 3 hafta ago

Not 8 pro 64 var bende canavar gibi çift kanal ram var hiç bir telefonda yok, bu işletim sonra özel bir sıvı var ısınmalara ve performans için çok iyidir.

Your Answer

6 + 4 =