Soru – Cevap BölümüCategory: SorularBursa Karacabey otoban
Barış asked 3 ay ago

Arkadaşlar bu motor ile bursa karacabey arası otobanda 20.5 tl aldılar dönüşte aynı güzergahta motorda ilave var diye 56 tl aldılar, tır değil bu soygun var bilginiz olsun diye paylaşım yaptım.
 

7 Answers
Hasosun answered 3 ay ago

Bence arkana taktığın o alet yüzünden senin plakanı okuyamadığı için en uzak mesafe ücreti alınmıştır. O kasra farketmemesi lazım ama geçirme zamanı affetmezler, ücreti kabul etmiyorum diye itiraz edebilirsiniz ama birişe yaramıyor onu sizden her şekilde tahsil ederler. Soygun böyle yapılıyor.
Bu arada ben bu konuyu okudum Facebook’ta bir arkadaş aşağıdaki şekilde yazmış, bende yani fikirdetim ama emperyalist düzeni ancak başka bir emperyalist düzen yıkar ama yine yerine emperyalist düzen gelir. Düzülen her zaman halk olur.
Bu yollar bizim için değil de kim için yapıldı
Bizden bu paraları almayan eski yollarımızı istiyoruz

Ordulu answered 3 ay ago

Sabiha Gökçen havalimanına giderken Kurtköy’den ilk başta 35 tl çekmiş tam itiraz edecekken bir kaç gün sonra motor tarifesine dönmüş tutar. Bazen farklı tutar geliyor sonra düzeliyor ama yukarıda yazan arkadaşın fikrine katılıyorum.

Ugdefes answered 3 ay ago

Bu düzeni kuranları da onların destekçilerini de bildiği gibi yapsın, her yıl eşek yüküyle vergi ödüyorum, yetmiyo benzinde vergi ödüyorum, yetmiyo benim paramla yapılan yolu kullanmak için para ödüyorum. Bıktık destekte bu yapı kafadan gitmedikce değişmeyecek. Forumda küfretmek istemediğim için yazmıyorum.

Hallukhulk answered 3 ay ago

Yazık olmuş. Yol yaptı köprü yaptı diyip sevinenler geçmediği icin seviniyorlar, biz geçiyoruz, bize geçiriyorlar, diyerek seviniyolar onlar hep seviniyorlar, sevinen kesim neden seviniyorlar, onuda bilmiyolar hep böyle seviniyolar.

Egeddf answered 3 ay ago

Devletin bizlerden topladığı trilyonlarca TL vergi ile otoyol yapıp makul rakamlarla kullanıma sunması gerekirken, yap-işlet-devret modeliyle hem otoyolu yaptırırken hazineden para harcatıyor hemde kullanımında fiyat politikasını serbest bıraktığı için vatandaşından soygun miktarlarda parayı özel şirketlere verdiriyor. Ustelik araç geçis sayısı garantisi de mevcut. Biz kullanırken ödeme yapmamıza rağmen yine bizlerden topladığı vergilerden özel şirketlere verdiği garanti araç sayısını tutturabilmek adına o gün geçmeyen hayalet araçlara ödeme yapılıyor. Tam bir deli işi. Özel işletmelerin elinde olan her otoyol-köprü ülke ekonomisinde büyük bir karadeliktir.

Congoz Necati answered 3 ay ago

İhaleler oylum oylum bunu yapan selvi boylum

Hüseyin answered 3 ay ago

Daha çok geçirecekler bizde daha çok acı çekeceğiz. Ama yola devam amele tafya ile hep beraber

Your Answer

13 + 16 =