Benzin alırken bilmeniz gerekenler

Soru – Cevap BölümüCategory: GüvenlikBenzin alırken bilmeniz gerekenler
Erkan asked 9 ay ago

Benzin alırken bilmeniz gerekenler. Konu önemli çünkü başıma geldi, sizide bilgilendirmek için yazıyorum

  1. Benzin türü yanlış konulursa olanlar olur, çok fazla hasar oluşacağından tespit ettiğiniz takdirde benzin veren şirkete dava açabilirsiniz.
  2. Benzin aldıkktan sonra kapağı tam kapatığınızdan emin olun
  3. Yanlış benzin konulduğunu anlarsanız, aracınızı hiç çalıştırmayın çünkü tüm bölümlere geçmeden, filtreleri bozmadan, motorunuzdan ve aracınızdan tamamen atıllması, temizlenmesi gerekiyor.
  4. Eğer çalıştırdıysanız ve o an farkına vardıysanız, durdurun ve aracınızın servisinden aracı servise çekmelerini, yanlış benzin doldurulduğunu ve boşaltılmasını isteyin zaten onlar ne yapacaklarını biliyorlar
  5. Benzin tankının kapağını kapatmamakta etkiyi azaltabilmektedir. O yüzden hiç dokunmadan doğrudan ustaya, servise aracınızı çekmeye çalışın
  6. Yanlış tür benzin boşaltılmadan üstüne benzin koymayın, daha fazla zarar verme ihtimaliniz var

eksik kalan kısımlar varsa önerilerinii iletin. iyi sürüşler

3 Answers
Vedat1242 answered 9 ay ago

Hocam bir arkadaşın başına geldi, dizel yakıt doldurmuş sonra pompacı kendi farketmiş ve benzin tahliyeden boşaltmışlar. o şekilde çalıştırsaydı gitmişti motor. Kendiside dikkatsizlik yapmış. Bu şekil çalıştırsa en az 5bin tl masrf çıkardı.

HarunSrt answered 9 ay ago

Benzin kalbe giden yolu tıkar aynı insandaki gibi, kirli kan akıyormuş ve sen onu beynine kadar çekiyormuş gibi düşün, belkide anında kalpten gidersin motorda aynı şekilde.

Sabri Kurtarici answered 9 ay ago

Allah kimseye göstermesin, yani vemesin. Acınacak duruma düşersin, yan parçalar, piston, göbek, benzin otomatiği ve karbüratör, enjeksiyon iflas eder, sadece bununla kalmaz sanıyorum.

Your Answer

6 + 3 =