250 CC enduro tavsiyesi

by Smltnr
3 hafta ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: Mondial250 CC enduro tavsiyesi
Smltnr asked 3 hafta ago

İyi günler, Enduro motorlara geçmeyi düşünüyorumda Mondial Rx3 Evo 250cc hakkında ne düşünüyosunuz, kullanan var mı? Ben biraz yüksek motor istiyorum da yeterince yüksek midir?

3 Answers
motosiklet Staff answered 3 hafta ago

Yeterince yüksektir, benim hatırladığım 78cm kadar sele yüksekliği var. Ama dayanıklı bir enduro istiyorsa Suzuki vstrom almanı tavsiye ederim. Detaylarını zaten Suzuki veya bu sitede okursun.
Biraz pahalı servis ve bakım giderleri ama çok kaliteli malzeme yapısı, fren ve ters çatallar, LED far, tam bilgi veren ekran, çok dengeli bir gidon ile gaga burunlu bir motora sahip olursun. Ben olsam tercih nedenim ilk vstrom olurdu ama bütçe neye el veriyorsa onu alman daha iyi olacaktır çünkü aralarında çok fark olduğunu bilmiyorum.
O yüzden iyi bakarsan rx3’e iyi gider kötü bakarsan kötü
İyi sürüşler

Brsyc answered 3 hafta ago

Selamlar. Motorsiklet dünyasına 15 yıllık bisiklet sevdamdan dolayı katılmak istiyorum. Yaş 25 ve artık yetmiyor…
Biraz uzun bir yazı olacak derdimi anlatabilmek adına. Yeni başlayacağım, hiç deneyimim ve ekipmanım yok. Öneri, tavsiye ve tecrübelerinize talibim 🙂 🙂 Naked – Commuter – Touring tarzı istiyorum kesinlikle. Yakışıklı dursun
Motorsikletlere cc olarak da baktım, özellik olarak da baktım. 2. el 200-250cc de olur, 0km 125-160cc arası da olur. Ancak 2. el konusunda hiçbir şey bilmediğim için gözüm korktu açıkçası. Şehrimde var mıdır, başka şehirde anlayan birilerini bulup baktırmak, gidip görmek, ustalara göstermek, nakliye, virüs, gittiğim yerde birkaç tane varsa gece için otel… Bunların hepsi masraf ve 2. el diye 12-14bin ödeyip toplamda 20binlik olursam 0km 150cc almadığıma üzülürüm. O yüzden 0km 125-160cc motorsiklete çok çok iyiyse ömürlükse tüm ihtiyaçlarımı karşılayacaksa 20bin kadar bütçe ayırabilirim.
Gelelim ihtiyaçlara
Bassın uçayım kaçayım derdim yok, şimdilik keyif ve öğrenmek için alıyorum.

1) Tasarım olarak göze hitap edecek kesinlikle. Hepsi şehir içi öncelikli üretildiği için onda bir sorunum yok.

2)Teknoloji olabildiğince güncel ve tedarik edilebilir olmalı. Aynı zamanda yedek parça ve servis konusunda da illallah etmek istemem. Zorluk yaşanır elbet ama çaresiz kalmak istemiyorum.

3) Bisikletle bile şehir içinde 20km tur atıyorum. Motorsikletle şehir içinde 50km gezmek yerine uzun yol mutlaka bir süre sonra isteyeceğim. Bunun için motorsiklet değiştirmek istemiyorum. 90-110km hızla zamanı gelince 500km’yi gidebilsin. Tapagaz sürüş yapmam. Zaten keyif için alıyorum.
Yolda; çay, yemek, manzara, tuvalet için dururum illaki. Ama motorsiklet istedi diye durmak istemiyorum. Paşa gönlüme uysun.

4) Yük ve artçı. Aynı şekilde tıngır mıngır belli bir ağırlığa kadar taşıyıp götürsün yeter. 3 saat değil 4 saat olsun yol hiç sorun değil. Keyif. Bu arada Motorsiklet maks. 100kg yük alabilirken kalkıp 150kg yüklemem tabii ki.
Tüm bunları düşünüp gözüme çarpan motorsikletler (favorim) nk150, bajaj v15, kp150, hunk 150, rx1i evo 125cc

Onury answered 3 hafta ago

Bajaj ve cfmoto bence aynı değerde diğerlerini düşünmeyin, ama bajaj kolay satılır, cfmoto zor, şayet satmak istemiyorsan ben uzun süre kullanırım dersen cfmoto

Your Answer

0 + 1 =