Geldik yine aynı konuya… Bu konuda uyarı yapmaktan, paylaşım yapmaktan usanmayacağım. Ta ki siz bu konuları daha fazla okuyup, umursayana kadar.

Yaz geldi, sıcaklar arttı, kasklar daha az takılır hale geldi. Belli ki sıcaktan etkileniyorsunuz. Ama o kaskın korumasını hiçbir şeyde bulamazsınız. Rüzgarı yüzünde hissetmenin bedeli hayatınız olmasın, bence hissetmeyin daha iyi, çünkü o altındaki motosiklet 30km ile giderken bile herhangi bir çukura girdiğinde dengenin kaybolmasına, kaza yapmana engel olabilecek şekilde üretilmedi. Senin dengeni o motosiklet koruyamaz ancak sen koruyabilirsin. Ne kadar usta şoför olursan ol, ne kadar bilgili olursan ol, o kask kafanda olmalı.

  • Rüzgarı hissetmek istiyorsan serin bir yere git.
  • Rüzgarı hissetmek için dağa çık

Ama kasksız kullanma, bedelini hayatınla ödeme.

Aşağıda yolda karşılaştığım bir sürücüyle aramdaki diyaloğu anlattım, tamamen yanlış bir düşünce içinde olan bir sürücüydü.

Geçen sene motosikletli bir taşıma işi yapan arkadaş yolda rastladığımda şunu söyledi “kask görüşümü kısıtlıyor, o yüzden takmıyorum. Sende takma iyi değil.”

Hiçbirşey diyemedim, durmadı, basıp gitti. Dur bir dakika diyemedim. Trafikte karşılaştığım için olay bir anda olup bittiye geldi.

Sonradan “Olur mu dedim, neden bunu kendine yapıyorsun. Belkide o aldığın o kask sana göre değildi, bu yüzden tüm kaskların aynı olduğunu düşündün” demeliydim bir anda ama artık çok geçti, geçip gitti.

O arkadaş bu yazıyı görüyorsa, bunu okuyorsa ama okuyacağımı sanmıyorum. Lütfen kaskını tak, kasksız çıkma, etrafında kask kullanmayan bir çok kişi olabilir. Sen biraz araştır, kasksızlığın nelere mal olduğunu öğrenmeye çalış.

Umuyorum bunu bir gün okuyacaksın, bu bana yazılmış diyeceksin

iyi sürüşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir