Ah keşke kuralları bu kadar iyi bilseler diyeceğiniz bilgiler paylaşacağız. Motosiklet sürücüsü dönüş ve manevra yapmak yada bir engelden kaçmak için yol hattının (iki çizgi arası) tümüne ihtiyaç duyar ama diğer araç sürücüleri bunu pek bilmezler. Bu yüzden yolun sağ kenarına yakın gidiyor diye aynı hat içinde motorun yanına gelerek adeta onu yolun dışına atmaya kalkan araç sürücüleri vardır. ne yaptıklarının farkında değillerdir ve asla bunu onlara anlatan birisi çıkmamıştır.

Büyük araçlar motosiklete çok yakın ve hızlı geçmemelidirler. Oluşacak rüzgar türbülansı bir TIR’ın arabayı sarsması misali motosikleti sarsacaktır.

Motosikletler destek olmadan kendi başlarına dik duramazlar bu yüzden araç sahipleri lütfen gelip motosikletin dibinde durmayın. Yine motosikletlerin geri vitesi yoktur bu sebeple yokuşta park etmiş bir motorun gelip yokuş aşağı tarafına, tam dibine yeterli bir pay bırakmadan lütfen park etmeyiniz.

Motorcu bir insandır. Düşerse yada düşmesine sebep olunursa ölebilir. Bu ise cinayettir, en azından ölüme sebebiyet vermektir. Bu arada motoru yatırmak ne demek nasıl motor yatırılır bu konuda biraz bilginiz olursa düşerken konumunuzu ayrıca düşüşünüzü daha zararsız atlatabilirsiniz. Bu kolay öğrenilmeyecektir fakat yatırmak ve düşşmekle ilgili vüdeoları izleyerek biraz bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Alfa motosiklet, AEA – teşekkürler

AEA’nın aşağıdaki videosu trafikte hayatta kalmanın detaylarını açıklıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir