Yeni 2018 BMW 9cento Konsept Çıktı

0
390

BMW, bu yılki Concorso d’Eleganza Villa d’Este’deki bu Anma Günü Hafta Sonu yeni 9cento konseptini yayınladı.

BMW Group, heyecan verici yeni bir Adventure Sport modelinin neye benzeyeceği merakla bekleniyordu : BMW Motorrad Concept 9cento (‘nove cento’ olarak telaffuz ediliyor), ideal spor motorun heyecan ve ruhu, macerayı ve maceracıyı bir araya getiriyor.

BMW Motorrad Concept 9cento, gelecek için akıllı bir konsept sunuyor. “Günümüzde her zaman ‘daha cesur, daha büyük, daha parlak’ olmak zorunda değil: Bu konsept motosikleti bir denge hissi yaratmaya odaklanıyor,” diyor Tasarım BMW Motorrad Başkanı Edgar Heinrich.

Turing kapasitesi gibi işlevsel özellikler, Depolama alanı ve rüzgar / hava durumu koruması çoğu motosiklet için geçerlidir, ancak bir konsept aracının tasarımında nadiren yer alırlar. Bu yılın konsept motosikletinde, tüm bu rasyonel yönlerin dinamik bir tasarımla birleştirilebileceğini gösteriyoruz. ” dedi.

Çevikliği ve hafifliği yansıtan oranlar.
Kompakt silueti BMW Motorrad, Konsept 9cento ilk bakışta çeviklik ve hafiflik taşır. Ön tekerlek ve kısa bir yüksek arka yakın hacimli bir sürü ile temel sportif yapılandırma sürme eğlenceli ve çevik sürüşe yardım ediyor. Yakıt deposunun ve çerçevenin çarpıcı tasarımı, seyahat yönüne odaklanmayı daha da iyileştiriyor. Burada, yakıt deposu alanının üç boyutlu modellemesi, özellikle yansıtıcı krom etkisi olan boya yüzeyinin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Saf Metal Gümüş’teki hareketli yan panel, Macera Sporları segmentinin tipik bir örneğidir ve oldukça ayırtedilebilir. Merkezi depo kapağı, arka taşıyıcı ve ayak dayanağı tutucusu gibi tüm alüminyum parçalarda, frezeleme ön tekerleğe doğru yönlendirilir.
Süspansiyon, turne için ideal olacak şekilde tasarlanmıştır. Uzun yaylı yolculuk, sürüş konforu sağlar ve motosiklete hafiflik hissi verir. Bu arada ön cam ve kaplama, mükemmel şekilde rüzgar ve hava koşullarına karşı koruma sağlar. Ergonomik kontroller ve nispeten düşük, dik oturma pozisyonu, uzun mesafelerde mükemmel sürüşe katkıda bulunan iki önemli faktördür.

Çeviklik ve dinamik performans için hafif yapı. 
BMW Motorrad Concept 9cento’nun çerçeve üçgeni CFRP polar ile güçlendirildi: sadece motosikletin toplam ağırlığını azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda ön trimin üç boyutlu tasarımını alüminyum arka taşıyıcıya bağlar. Çerçeve üçgeni ve koltuk arasındaki görünen açıklık, daha hafif yapı prensibini vurgular.

Yenilikçi vaka sistemi, yüksek esnekliği garanti eder.
BMW Motorrad Concept 9cento’nun önemli bir özelliği, klipsli bir kasa elemanı içeren yenilikçi depolama alanı konseptidir. Çift kişilik kasa sadece depolama alanı sunmakla kalmaz, aynı zamanda yolcu için oturma alanını da genişletir. Gerekirse arka taşıyıcıya takılır ve elemanı arka taşıyıcının alt kısmına güvenli bir şekilde bağlayan güçlü bir elektromıknatıs vardır.

Aydınlatma ön ve arka. 
Adventure Sport segmentinden çekilen özellikleri kendi özel karakterleriyle yorumlayarak  destekliyor. Far, iki simetrik lamba elemanı içeren, modern bir tarza sahiptir. İki elemanın her biri, düz, dinamik U şekli ile alt kısımda ikonik bir LED gündüz sürüş aydınlatmasına sahipken, her iki taraftaki iki kompakt LED lens, düşük ve uzun hüzme sağlar. Bu, konsept motosikletin bir BMW motosikleti olarak anında tanınmasını sağlayan, hem gündüz hem de gece boyunca, önemli bir aydınlatma tasarımı yaratıyor.

Arka farlar, ön farlar olarak tasarımdaki kadar belirgindir: iki LED elemanı, koltuğun altına entegre edilmiştir ve teknik açıdan bakıldığında, iki C şeklinin tanıdık BMW Motorrad tasarım motifine sahiptir. Bu, BMW Motorrad Concept 9cento’nun özünü kısaca yakalayan dar, iyi tanımlanmış arka siluetde mükemmel şekilde uydukları anlamına gelir.

Sport and Touring. 
Sportif versiyon, siyah, mavi ve beyaz renkte çarpıcı renklere sahiptir. Omuzlara entegre koruyucular özellikle öne çıkıyor. 3D baskı ile üretilmektedir. İkinci model açık gri ve yüksek kaliteli ve yumuşak bir deriye sahip, kentsel şıklığa daha fazla yönelik bir tarzı yansıtır.
Her iki ceket de “9cento” işaretini açıkça görebiliyor ve böylece Concorso d’Eleganza 2018’de BMW Motorrad Concept Bike’ın sunumunu tamamlıyor.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here