Çin’deki Motosiklet Fiyatlarını Hiç Merak Ettiniz mi?

Çin’de satılan motosiklet fiyatlarını biraz araştırdık. Çinde motosiklet fiyatları bizde olduğundan epey ucuz görünüyor. Vergiler daha az ve elektrikli motosiklet alırken başka bir vergi ödemiyorsunuz.

Benim param az, uygun fiyatlı bir elektrikli motosiklet almak istiyorum dediğinizde yaklaşık 300$ – şu anda bizde 13 tl olduğunu varsayarsak 3.888 tl’ye alabiliyorsunuz. Bu fiyat yaklaşık Çin’de asgari ücret karşılığına geliyor.

v

Ben o elektrikli motosiklet modellerinden biraz daha iyi modellere bakıyorum. Biraz daha pahalı, uzun menzilli ve dayanıklı olsun isterseniz 1.000 $ seviyesine veya biraz daha üstüne çıkmanız gerekiyor. Yine 13 tl – 1 dolar karşılığı olarak düşünürsek, 13.000 tl’ye yeni, temiz ve sorunsuz kullanabileceğiniz modellerden birini alabiliyorsunuz.

Dayanıklı ve gösterişli bir motosiklet almak istiyorsanız, yine 1500 doları gözden çıkartmanız gerekiyor. Bu model motosikletler hem pazlanmaz özellikli boyama, demir alaşımlı olarak üretilmiş oluyorlar. Elektrikli motosiklet modellerinde de metal alaşımlı grenajlar bulmak mümkün. Hemde daha ucuz fiyatlara elektrikli basit ama iş görecek modellerden alabiliyorsunuz.

 

Evet bizden ucuza alaibliyorlar. Biz vergileri biraz abartılmış bir şekilde alabiliyoruz. Umarız bizdede vergiler biraz daha azalarak fiyatları normal düzezlere iner.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok