Kymco K Rider 400

Kymco K Rider 400, Kawasaki ailesinden ER4n modelinden çokta farklı değil. 399cc, çift silindir, sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu 9500 devir 42hp güç veriyor. 7500 devirde 37Nm tork üretiyor.

kymco-rider-400-fiyat

 

ER4n orjinali korunarak Şasi, maşa ve egzoz modifiyesi yapılmış. Süspansiyon ve frenler yenilenirken farlarda ise Dual Led kullanılmış. Arkada ise Led ve köşeli lambalar yapmışlar. Ama sinyallerin pek güzel görünmediğini söyleyebilirim. Hangi tip lastiklerle geliyor, henüz bilgi yok. Bunların abileri Kawasaki ER6n’in gözü yaşla dolmuştur, kendi versiyonlarını görünce.

kymco-rider-400-fuarda

Tayvan pazarı hedef alınmış olarak görünen model, Orta asyfa ve Avrupa pazarında nasıl karşılanacağı belli değil.

kymco-rider-400-istanbul

Piyasa hakkında bilgi vermek gerekirse 250cc Endurolar şu sıralar çok tutuyor, 400 ve 300cc modellerde Türkiye’de pazar arayan hemen buluyor ve kazancını katlıyor. Vergi oranı yükselse de motosiklet severler bu modellere yönelmeye meyilli.

kymco-rider-400-manken

Ama Türkiye’ye gelirse pazarını bulup alınacağına eminiz. Fiyat konusunda da 18 – 20 arası olursa alıcısıyla buluşacaktır. 20 bin tl’ye yakşalmasa daha çok tercih edilecektir. Bu konuda devletin vergi olayında motosiklet için biraz düşürmesi fena olmayacaktır. Hem piyasa ferahlayacak hem motosiklet kullanımı artacaktır.

Mavi rengin bu modele çok yakışmadığını ve MT serilerinde kullanılan mavi’nin bu modele daha çok oturacağını düşünüyoruz.

Sele ve depo arasındaki yükseklik farkı hoş görünüyor, gidon yükseltilirse ve çift far eklenirse aslında daha değişik bir model olabilirdi.

Kawasaki ve Kymco

Kawasaki – Kymco ortaklığında çıkan Kawasaki J300 tasarımı ile güzel bir çıkış yapmıştı, hoş tasarımı ile dikkatleri çekmişti. Onu’da hatırlamakta yarar var diye düşündüm.

Ninja 400 ile aynı güç ve tork değerlerinde. Ninja 400’ün ağırlığı 203kg. Kymco K Rider 400 ise 210kg ağırlığında. MT-07 ile karşılaştırılırsa fazla bir ağırlığa sahip. Eğer kozunu iyi oynarsa Kymco Türkiye’de çok tutulur.

 

Hepinize iyi sürüşler

 

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Şu makinayı bi tanıtmadılar, halbuki acayip iyi bir motosiklet modeliydi. Alınırdı yani, değişik bir tarzı var, kymco bunun değerini anlamadı, pazarlama eksikliği diyelim.

Başka Yazı Yok

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol