Honda, “Riding Assist-e”yi tanıttı

Honda Binme Asistanı hakkında çok fazla şey söylemiyor, ancak ana amaç ön tekerleği hareket ettirerek motosikletin dik durmasını sağlayarak kendini dengeleme kontrol teknolojisini gösteriyor.
Bu, bu yılın başından itibaren Honda Riding Assist konseptinden farklı değil, tabii ki ek olarak “e” eklenmiştir.

Honda Riding Assist-e konsepti bir motosiklet olarak ilginç, ancak Honda’nın diziliminde, teknolojiyi hangi motosikletler üzerinde uyugulayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Tekerlekler dönünce, prezesyon olarak bilinen bir olgu sayesinde motosikletin dik durması için cetvel gibi hareket ederler. Üst eğrilmeleri önleyen, atalet navigasyonunu sağlayan ve 600 kiloluk Harley Davidsons’un gezinirkende kullandığı dengeleme bu’dur.

Motosiklet sürücüleri dik dururken dururken ya da yavaş trafikte hareket ettirme konusunda henüz ustalık sahibi değiller. Honda, yeni sürücüleri yönlendiren – Ride Assist-e’nin bunun cevabının olduğunu düşünüyor. Bu elektrikli bir motosiklet değildir; elektrikli yardımcı özellikli bir motosiklet’tir diyor kısaca.

Şirket, henüz pek çok ayrıntı açıklamadı. 27 Ekim’de başlayacak olan Tokyo motor fuarı için tam bir giriş yapılması planlanıyor. Honda’nın bu yeni sunumu, düşük bir ağırlık merkezi için alışılmadık derecede düşük bir sürüş yüksekliğine sahip. Düşük koltuk da binicilerin yere daha kolay ulaşmasını sağlayacak.

Fotoğraflara yakından baktığımızda bir kaç şey öğrenebiliriz:

– Sağlam bir kafes çerçevesi
– Tek taraflı salıncak
– Gösterge paneli en az 4 farklı yardımcı veya sürüş modu olacağını belirten mod 4 gösterir.
– Gösterge tablosunda ayrıca yağsız açı dereceleri gösteriliyor.
– Şarj cihazı J1772 gibi görünüyor, ancak tamamen emin olamıyoruz.
– Nissin frenler
– Konvansiyonel çatal
– LED farlar
– Bridgestone Lastikleri

İlk tanıtım

Reklam filmi

Subscribe
Bildir
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] dağıtımı için 62 derece öne eğimli silindirler ve kullanım kolaylığı için düşük bir ağırlık merkezine sahiptir. Motor / Aktarma Su soğutmalı sofistike SOHC sekiz valfli 670 cc paralel ikiz motor, […]

[…] Honda Riding Assist-e, Honda’nın robotik alanında yaptığı araştırmalar sonucu elde ettiği denge kontrol teknolojilerini kullanarak ilerlediği deneysel bir motosiklet modeli’dir. Honda‘nın bu model için hedefi, motosiklet sürücülerine daha fazla denge sunmak ve düşme riskini azaltarak motosikletleri daha eğlenceli hale getirmektir. […]

Başka Yazı Yok

2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol