1. Anasayfa
 2. Elektrikli Motosiklet

En ucuza alabileceğiniz 5 elektrikli motosiklet

En ucuza alabileceğiniz 5 elektrikli motosiklet
1

En ucuza alabileceğiniz 5 elektrikli motosiklet modeli arasında ortalama kalite sunan versiyonlarını paylaştık. Bu elektrikli motosiklet modelleri şu anda piyasada satılmaktadır. Elektrikli motosiklet modelleri arasında yürür aksamı iyi olanlar ve tasarım olarak hoşunuza gidecek olanları almadan önce lütfen daha fazla araştırın. Bazı modellerin servis, bakım ve onarım süreçleri firmalara göre değişiklik gösterebiliyor. 

En ucuza alabileceğiniz 5 elektrikli motosiklet

St Max Kobra 500 Elektrikli Moped

St Max Kobra 500 Elektrikli Moped

Fiyatı; 19.900 TL olan model, Batarya: 48v 20 ah (4 adet  safir akü) , Şarj süresi̇: 6 – 8 saat, Max. Hız: 25 km / h, Lasti̇k ebatı: 60/100-10″, Sürüş mesafesi̇: 40 – 60 km, bu sürüş mesafesi yola ve yokuşa göre değişebilir, verdikleri mesafe çoğunlukla gidebileceği mesafeden çok çıkar. Alacağınız model şehiriçinde kısa mesafeli yollara gitmek için idealdir fakat daha uzun yollar için hızı ve mesafe değerleri daha iyi bir model alın.

Taşıma kapasitesi 110 kg civarındadır, fazla ağırlık dingil, lastik, fren tertibatı gibi özelliklerini bozacaktır.

Yani müthiş şekilde güvenip çok fazla yük taşımak için kullanmayın. Motor ise 500w olarak yapılmış. Yani mükemmel hız ve mesafeler alabilsin diye yapılmamış, işiniz görülsün yaya gidemeyeceğiniz yerlere ulaşabilmeniz için yapılmıştır. Fren tertibatı ise eski motosiklet modelleri yapısında ve kampanadır. Kampana frenler disk frenler kadar iyi tutmayabilir veya lastikleriniz kayabilir.

Rks Mt-3 Pro Elektrikli Moped

Rks Mt-3 Pro Elektrikli Moped

Fiyat: 61,000 TL civarındadır, 2000W elektrikli motora sahip ve sürüş mesafesi 60-100km olarak belirtilmiş. Yokuş ve yola göre veya arkada yolcu taşımanıza göre mesafesi düşecektir. Motosikletin ağırlığı 114kg civarındadır. Taşıyabileceği maksimum ağırlık 260kg olarak belirtilmiş. Ön freni dsk, arkadaki fren kampanadır. Ani frenlemelerde arka taraf kayacaktır. Azami hız ise 55km/h olarak belirtilmiş.

Elektrikli modelleri alırken şikayet sitelerinden servis ve müşteri hizmetleri ilgi durumunu öğrenin.

Bu konuda sıkıntılı bir dönemden geçtiğimizi belirtmek isterim. Özellikle firmalar bu geri dönüşlere fazla önem vermiyor, sadece reklam yapıp satış kotalarını doldurma peşindeler. Bunu tüm firmalar için söylüyorum, bu model veya firmaya özel söylemedim.

Yuki EOS

Yuki EOS

Fiyat: 37,480 TL, 1200w elektrikli motora sahip, 223kg taşıma kapasitesine sahip, bu değer motosiklet ve sürücü dahil diye özellikle belirtmişler. Ön ve arka frenlari kampana, hız yaptığınızda durma süreniz frenleriin kampana olmasından kaynaklı biraz daha uzayacaktır. Bu tip modellerde yeni teknolojiyi pek kullanmadıklarını detay olarak eklemek istedim. Ama hafif bir motosiklet 60kg’lık toplam ağırlığa sahip. Görüntüsü klasik modern bir çizgide, Şarj süresi ise 6-8 saat olarak belirtmişler.

Birkaç detay daha; Geri Vitesli + Park Koruma + Usb + Alarm + Anahtarsız Çalıştırma + LCD Ekran + LED Farlar + Otomatik Sele Açma gibi ek özelliklere sahip.

Maksimum hız ise 42 km/h saat olarak belirtilmiş. Bu modeli kullanan arkadaşlar buraya bir-iki not eklese, alıcılar ne ile karşılaşacaklarını bilirler. Bu arada 3 rengi var, turuncu, mavi ve gri renkli olanlardan birini seçebilirsiniz.

Yuki Eris

yuki eris

Fiyat: 50.450 TL, 2000W’lık motora sahip, 6-8 saatte şarj oluyor ve maksimum hızı 45km/h olarak belirtilmiş. Toplam taşıyabileceği yük 268kg olarak yazılmış. Teknik özellikleri arasında tüm frenler kampana disk, toplam motosiklet ağırlığı 76kg olarak listesinde yer alıyor.

Şehiriçi hız limitleri, b ehliyet ile kullanabileceğiniz şekilde ölçeklendirilmiş.

Renk seçenekleri arasında beyaz, mavi ve kırmızı var. 45km/h’i aşan elektrikli motosikletler bildiğiniz gibi A1 ehliyet gerektiriyor.  Yuki veya diğer elektrikli motosikletler çoğunlukla en basit teknolojilerle dolu oluyor. Bazı elektrikli modeller ise uygulama içinden şarj süresi, kalan pil, usb, alarm, geri vites gibi özelliklerde eklenmiş şekilde geliyor.

ECO RIDER-MX PLUS

ECO RIDER-MX PLUS
Fiyat: 26.668 TL, 500W’lık motora sahip, 6-8 saatte şarj oluyor, maksimum hızı 25km/h olarak bu listedeki en ucuz elektrikli motosiklet seçeneğidir. Toplam taşıyabileceği yük 163kg olarak yazılmış. Teknik özellikleri arasında tüm frenler kampana disk yapılmış, toplam motosiklet ağırlığı 63kg olarak eklenmiş.

Şehiriçi hız limitlerine uygundur, b ehliyet ile kullanabilirsiniz

Renk seçenekleri arasında Siyah ve kırmızı var. Şehiriçindeki ortalama elektrik tüketimi 2kw olarak belirtilmiş fakat motor gücü çok düşük görünüyor. Akü limitlerini ve mesafeleri ayarlayamayanların elektrikli motosiklet sürücülerinin yollarda kaldıklarını görüyorum. O yüzden pedallı modep modelleri belkide sizin için daha iyi olabilir.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Motosiklet kullanıcısı, blog yazarı

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

 1. Fiyatlar çok arttı, bakalım biriktirebilirsek alacağım.

Bir yanıt yazın