Cyclotron bisiklet
1

Alman, Fransız, Hollandalı ve Çinli tasarımcıların ABD’nin Los Angeles şehrinde bir araya gelerek geliştirdiği Cyclotron adı verilen bisiklet ‘geleceğin bisikleti’ olarak sunuldu. Tron filminde kullanılan motorlardan esinlenerek jantsız tekerlekler ve led ışıklarla görüntüsüne teknolojiyi katan Cyclotron hiçbir bir bisiklette kullanılmamış pek çok teknolojiyi bünyesinde barındırıyor.

Cyclotron bisiklet 1

Cyclotron’un tüm parçalarının entegre şekilde iskeletin içinde bulunması en önemli özelliği. Kasklarda da kullanılan karbon fiber iskelete sahip olan bisiklet tek parça bir yapıya sahip. Herhangi bir kablo, dişli ya da zincir bulunmuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=bp96ypxXXBY

Akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edilebilen bisiklet, sürücünün hızını algılayıp vitesi otomatik olarak değiştiriyor. Uygulama ile ayrıca gidilen mesafe ve yakılan kalori de hesaplanıyor.

Cyclotron bisiklet 2

Tekerlek boşlukları yük için kullanılabilir

Cyclotron lastiklerinin içindeki boşluk yük taşıma amacıyla kullanarak bisikleti etkili bir taşıma aracına dönüştürmüşler. Bu boşluklara sepet ve kutu benzeri hazneler yerleştirilerek alışveriş poşeti gibi küçük yükler kolaylıkla taşınabilir.

Arka tekerin iki yanına da takılabilen tekerlekli çocuk koltukları ile çocuğunuzu güvenli olarak taşıyabilirsiniz.

wingman

Işık sensörü otomatik karanlık algılama sistemine sahip. Cyclotron tekerleklerinde de ışık sensörü  hava karardığında aktif olarak hem görünürlülüğünüzü artırıyor hem de yolunuzu aydınlatıyor.

Cyclotron bisiklet 4

Konfor ve Spor ayarlanabilen koltuk yüksekliği sayesinde rahat sürüş sağlanmış. Lityum piller her pedal çevirişte doluyor ve akıllı telefonunuzun şarj edilmesi için kullanabiliyorsunuz.

Basit versiyonu 1299 Avro, özellikleri tam olan model ise 2699 Avro olacak. 2017 temmuz ayında yola çıkması düşünülen Cyclotron tüm Dünya’ya gönderilebilecek.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

 1. Naked, kask ve mont tavsiyesi

Bir yanıt yazın