Motosiklet fiyatları değişecek mi?

by ahmet.182
4 sene ago
154 Views

Motosiklet fiyatları vergiler yükseldikçe artıyor yani fiyat artması bilindik bir gerçek. Bu yeni motosiklete başlayacak arkadaşların umutlarını yitirmesine neden oluyor. Bir çok kişi ve heves eden arkadaşlar bu tarz zamlardan doğrudan etkileniyor. Ohal ilan edildikten sonra fiyatlar biraz daha artacak gibi görünüyor. Nedeni ise dolar ve euro’daki değişimler. Zaten fiyatları 3 ayda bir yenilenen firmalar bu ara zamalardan da etkilenecektir. Ama euro fiyatlarla satan firmalarda bir değişim olacağını sanmıyorum. Motosiklet markaları fiyatları değiştirirken kar ve zarar hesaplarını hükümet değişimleri, ülke durumları, çalışanların durumları, yıllık büyüme ve vergilere göre yapıyor ve bu biz meraklıların gittikçe belini büküyor.

Honda-CBR250RR-lightweight

2. el motosiklet piyasasıda bu artışlardan nasibi alıyor tabiki, ister istemez sattığı motosikletin yerine yenisini almak için aldığı fiyata yakın fiyata satmak isteyen arkadaşlar piyasanın ölmesine sebep oluyor. Aslında ülkedeki bu durumda haksızda değiller.

tvs-apache-200-review_827x510_41463402063

Motosiklet modelleri ise her yıl değişim geçiriyor ama modeller güncellendikçe ve teknolojiden yararlanarak geliştikçe fiyatının azalacağına çoğalıyor. Daha kolay üretilen motosiklet modelleri teknolojideki gelişimlerin asıl riskini bizden çıkartıyor. Eski teknoloji kullanan motosiklet firmaları ise bundan etkilenmediği için Türkiye’de daha ucuza satabiliyorlar ama her ay neredeyse fiyatları artıyor.

Honda-CB550-Cafe-Racer-2-740x1112

Motosiklet aksesuar veya giyim firmaları ise bence dışa bağımlılıktan kurtulmalı ve tech90 ve venom, prosev, sw motech gibi firmalar her zaman ilk tecihlerimiz olmalı. Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı.

Honda CX500 1

Motosiklet oyunları piyasası ise birden yükselişe geçti ve özellikle bir oyun traffic rider birden oyun piyasasının en tutulan oyunu oldu. Oyun geliştirici arkadaşların bu başarısı diğer bütün oyun firmalarını ve freelance oyun üreticilerini tetikledi. Traffic racer ise en çok tutulan oyunlardan biri oldu.

tr-ios-traffic-rider-0

Motosiklet ehliyeti almak isteyen arkadaşlarda bu olaylardan etkilenecektir diye düşünüyorum, çünkü ohal halinde artan dolar ve euro karşısında ekonomide ki değişimler kurs fiyatlarını da etkileyecektir. Benzin, servis ve bakım fiyatlarına da etki yapacağını düşündüğümüzde hem alınacak motosikletler hem tüm masraflar yeni meraklılara yüklenerek motosiklet sevdasından vazgeçmelerine neden olacaktır diye düşünüyoruz. Bu konuda ehliyet hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

ehliyet-yasasi

Motosiklet yarışı ve etkinlikleri ise nasıl etkilenir tam olarak bilemiyorum ama herşey etkilenirken onlarında diğer etkinlikler gibi etkileneceğini düşünmekteyim.

İzmir Ülkü Yarış Pisti Türkiye nin en çok okunan bölgesel haber sitesi | İzmir ve Ege son dakika Haberleri http://www.egehaber.com/http://www.egehaber.com/spor/ulku-yaris-pisti-sezon-acilisina-hazir-h31832.html?utm_source=oku.net&utm_medium=site&utm_campaign=oku.net-trafik EGEHABER.COM

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

3
Kimler Neler Demiş?

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Kemal Sunar

Yeni yazılarınızı bekliyoruz

Mutlu Motorcu

Yeni yazılarınızı bekliyoruz

Motorcu Çocuk

Naked, kask ve mont tavsiyesi