Forum

Salda gölü bilgi  

  RSS

(@gunay)
Güvenilir Üye
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 84
22/08/2018 7:42 pm  

Salda hakkında bilgi, Ömer Aykal yazmış. Camprail

#Bilgilendirme
#SaldaGölü

Arkadaşlar Salda Gölü hakkında sizlere uzun bir bilgilendirme yazısı yazacağım.

*Öncelikle yolculuk kısmından bahsedim...

Araç ile gidenler için çok bir şey demeye gerek yok navigasyon yeter.

Toplu taşıma ile gidecekler için. Burdur merkez otogara oradan yeşilova aracına biniyorsunuz. Ben otostop ile gittim.

Yanımda kadin arkadaş varken de gittim tek başıma da gittim sıkıntı olmadı. Sadece gece çok geç saatte yola çıkmayın Salda yolundan çok fazla araba geçmiyor. Biz gece 12yi geçirdik bir defasında yolda çadır kurup sabah devam etmek zorunda kaldık.

**Arkadaşlar kamp alanı için kesinlikle belediyenin kurduğu kamp alanına gidin.

Gölgelik alan, elektrik, su, tuvalet, duş (güneş enerjisi var denk gelirseniz sıcak su) ve her şey ücretsiz arkadaşlar.

Hiç bir şekilde sizden para alınmıyor. Orada belediyenin kafeteryası var, belli başlı yemekler yapılıyor. Köfte, balık, tavuk bunlar 10 tl kavurma 15 tl. Yemeklerin tadı bence çok güzel ve çok çok uygun. Bira normal tekel marketlerden daha ucuz sise tuborg 8.5 tl. Orada her şey çok ucuz arkadaşlar bazı insanlar bildiğin orada aylarca yaşıyor.

*** En önemlisi maldivler, saldivler, beyaz kum siz ne diyorsunuz bilmem ama hani şu fotoğraflarda gördüğünüz "aaaa çok güzel yer" dediginiz yer.

Bazı insanlar belediyenin kamp alanına gidip "burası fotoğraflarda ki yer gibi güzel yer değil" diyip hayal kırıklığına uğruyor.

İkisi farklı yer arkadaşlar ama arası 4-5 km. Salda köyü'ne giderken sağ tarafta bir tabelasını göreceksiniz işte orada. Kesinlikle oraya gidin çok çok güzel bir yerdir. Ölmeden görülmesi yerlerdendir.

Ufak bir not: saldivlere girdiğinizde girişte sizden otopark parası isteyecekler. Ama ilk giriş yeri değil de Salda Köyü nün diğer ucundan girerseniz herhangi bir ücret istemiyorlar.


Alıntı
Share: