Forum

Çin çong abilerin 6g çalışmasına girmesi  

  RSS

(@oktay)
Aktif Üye
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 17
07/11/2019 3:37 pm  
Çin, 6G çalışmalarına resmen başladı haberini görünce oha çüş ve dedim. Durun biz daha 5g'ye geçmedik siz ama olmuyor bu ya diyecektim bizimde Dünya'da olmayan 4.5 g mız var diye düşündüm.
Neyse haber şöyle.
 
Kısa süre önce 5G teknolojisini hayata geçiren Çin'in 6G teknolojisi için çalışmalara resmi olarak başladığı ilan edildi.

Çin 'de 5G teknolojisinin hayata geçirilmesinin ardından, 6G için de çalışmalara resmen başladığı duyuruldu.

Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı 'na bağlı Bilim ve Teknoloji gazetesi tarafından aktarılan habere göre, ülkedeki resmi kurumlar ve araştırma enstitüleri 6G için 'başlangıç toplantısı' yapmak üzere bir araya geldi.

37 uzmandan oluşan bir çalışma ekibi kuran Çin, bu hamlesi ile 6G çalışmaları için ilk adımı atmış oldu.

Mobil veri hızı alanında ciddi çalışmalara imza atan Çin'in telekom alanında yürüttüğü çalışmalar aynı zamanda ABD ile arasındaki gerilimin de önemli başlıklarından birini oluşturuyor.

ABD'nin yaptırım kararı aldığı dünyanın en büyük telekom şirketi Huawei de, 5G kurulumunda ciddi payı olan şirketlerden. ABD ise, Huawei'nin teknolojisinin 'ajanlık faaliyetleri adına kullanıldığını' iddia ediyor.

Çin'in kamu telekom şirketleri China Telecom, China Unicom ve China Mobile, geçen hafta birçok büyükşehirde 4G'den '20 kat daha hızlı' olduğu belirtilen 5G teknolojisi hizmeti vermeye başlamıştı.

Haber; Sputnik bilim kanalı


Alıntı
(@bulent)
Güvenilir Üye
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 77
07/11/2019 3:41 pm  

 O çin çong abilerin ayın karanlık yüzüne de uzaya aracı indirdiğini hatırlatalım. Adamlar ABD'nin a... Koyacaktır. Yakındır ama savaşa da yakınlar, ABD elindeki gücü bırakmamak için onları savaşa sokacaktır.


CevapAlıntı
(@bulent)
Güvenilir Üye
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 77
07/11/2019 3:42 pm  

Ayrıca Çin Devleti'nin Mars'a Amerika'dan daha hızlı insan göndereceğini düşünüyorum. Bir anda şaşırtabilir.


CevapAlıntı
motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1116
07/11/2019 6:44 pm  

O Çin çong abiler ellerinde 1,5 milyar iş gücü tutuyor, %90'ı fakir ve diğerlerini daha zengin yapabilmek için çalışıyorlar. Her ülke belirli bir işçi sorunu ile karşılaşır ama onlar diktatörlük ile yönetildiğinden burunlarını kıvırsalar, hapse atılıyorlar. O iş gücü bizde olsa iyi değerlendirebilir miyiz bilemem ama Çinçong abiler Dünya'yı ele geçirme yolunun teknolojiden geçtiğini 30 yıl önce buldular ve yatırımlarını yaptılar. Şimdide mevyesini yiyenler, ultra zengiler gibi hayat sürenler arasında milyar tane fakir var. Yeraltında, sığınaklarda yaşar gibi yaşıyorlar. Farklı bir toplum yapısı tam anlayamadım, bunu irdeleyecek durumda değilim.


CevapAlıntı
Share: