Forum

Bir araca çarptınız ama sizde hasar yoksa  

  RSS

(@kudret)
Aktif Üye
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 19
08/11/2019 9:56 pm  

Selam arkadaşlar, bu şekilde bir kaza yapan arkadaşın paylaşımından alıntı yapıyorum.

Selamlar, ilk defa bir kazaya karıştım. Aslında kaza değil, aniden önümde durdu yaklaşık 40km ile giderken. Refleks gereği hemen sola kırdım ama sis farı arabanın arkasını perişan etti ( Mercedes e250 özel seri araç). Adam ani freni kabul ediyor, çünkü onun önünde taksi yolcu almak için soldan sağa aniden önüne girip durdu. Her neyse tutana tuttuk ama her türlü suçlu ben oluyorum sanırım ( kurtarmama rağmen)

Video veya mobese kamerası olmayan bir bölge, şimdi aracın masrafını sigortam yaptıracak, benim motorda sadece sticker dan dolayı küçük bir çizik var. Hepimize geçmiş olsun.

Birde bu kazada benim motorum da hasar gören parça olmadığı için sticker yüzünden grenajı değiştirmeyeceğim,

Hiç bir şey değişmemesine rağmen benim motoru da hasar kaydı çıkar mı? Sigortam işlenecek seneye daha pahalı yapacağım biliyorum, ama onun dışında motorumun plakasında hasar çıkıyor mu?

(düşmedim, vurmadım, sadece sisler vurdu ve araçta hasar oluştu.

Bu durumda sigortanız kaza bedelinin sigortanız da olan karşılığı kadar ödüyor, geri kalanını siz ödüyorsunuz. Yani inşallah bedel yüksek olmaz ve ödemeyi karşılar umarım.

Tramerde şöyle birşey yazıyor. Çarpışma sonucu kaza ama hasarsız diye ekleniyor. Karşı tarafın miktarı sigortaya ödeniyor ve olay tamamlanıyor. Olay yerinin fotoğraflarını çekin, tutanak tutun, olayı eksik yazmayın. Gerisini sigorta halleder.


Alıntı
Share: