Forum

E-sigara ile sigara bırakma palavradan ibaret  

  RSS

(@bulent)
Güvenilir Üye
Katılım : 4 ay önce
Gönderiler: 56
19/09/2019 4:13 pm  

Bu arada siz o palavra'nın içinde olmayan sabırlı ve iradeli kişilerden olabilirsiniz. Bu sizin için yazılmış bir yazı değil. Ben bunu webtekno'da gördüm. Araştırma sonucunu sizlerle paylaşmak istedim. Mustafa arkadaş ben bıraktım, sende bırak deiği için paylaşıyorum. Araştırma sonuçlarına göre sigarayı bırakmak için e-sigaraya yönelen insanların %80’i başarısız oluyor. Başarı oranı sadece %20 seviyesinde. Bu da bütün alternatifler içerisinde muhtemelen en verimsiz ve başarısız alternatifin e-sigara olduğunu gösteriyor. 

Ayrıca araştırma sonuçlarına göre e-sigara, yetişkinlere sigarayı bıraktırmak yerine gençlerin sigaraya başlamasına yardımcı oluyor. Ayrıca e-sigara içmenin daha yoğun sigara tüketimini tetiklediği belirtiliyor. E-sigara, düşük sigara içme ihtimali bulunan vakalarda riski 8,5 kat arttırıyor. 

Ayrıca yurt dışındaki reklam kampanyalarında bu ürünler ünlüler tarafından tanıtılıyor ve daha genç, modern ve dinamik bir yaşam tarzıyla ilişkilendiriliyor. 

Elektronik sigara satışı ülkemizde yasak durumda bulunuyor ancak el altından bu ürünlerin satışı gerçekleştiriliyor.

 


Alıntı
Konu Etiketleri
motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1047
19/09/2019 4:18 pm  

Bunu biliyordum diyeceğim ama araştırmayı okumamıştım. Tamam ben bununla bırakılabilir diye düşünen taraftayım ki bu konuyu %80 olarak belirtmiş, %20 bırakabilmiş. İradeli bir kesim olursa bırakılıyor ama ciğerlere verdiği hasar daha fazla. Sonrası nefes darlığı, kanser türevleri. E-sigara pişmanlıktır. Başlamayın. Derin derin çekiyorlar bir de çok daha acı bir durum.

Bu ileti 4 hafta önce 2 defa tarafından motosiklet tarihinde düzenlendi

CevapAlıntı
Share: