1. Anasayfa
 2. Haber

Bodrum Motosikletli Çoban

Bodrum Motosikletli Çoban
1

Sırada Sıra Dışı Bir Çoban’ın Hikayesi Var… Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde Yaşayan Cemil Çoban, 300 Keçisini Arazi Türü Olan Enduro Motosikletiyle Güdüyor.

Bodrum Endurocu Çoban Sürüsünü Motosikletle Güdüyor

Endurocu Çoban sürüsünü motosikletle güdüyor
MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan Cemil Çoban, 300 keçisini arazi türü olan enduro motosikletiyle güdüyor. Tutkunu olduğu enduro yarışlarına da katıldığını söyleyen Cemil Çoban, sürüyü böyle daha rahat gezdirdiğini söyledi.

motosikletli-coban-h-c32819df499f38abad86

Konacık’ın Gazderesi Mevkii’nde yaşayan evli ve üç çocuk babası 37 yaşındaki Cemil Çoban, 450 metre rakımlı Oyuklu dağında yaklaşık 300 keçisini enduro motosikletiyle güdüyor. Görenlerde şaşkınlık yaratan motosikletli Çoban, tehlikeli patikalarda endurocu olması sayesinde ustalıkla ilerliyor.

enduro-765x510

MESLEKTAŞLARA TAVSİYE

Yaklaşık sekiz saat boyunca sürüyü güttüğünü söyleyen Çoban, “Dededen babadan kalma çobanlık mesleğimizi sürdürüyoruz. Yaklaşık 300 keçim var. Ayrıca motosiklet tutkunuyum. Enduro yarışlarına da giriyorum. Atalarımız hayvanlarını eşek at üzerinde güderlermiş, biz de çağa ayak uydurduk demir ata biniyoruz. Çobanlık yapan tüm meslektaşlarıma bunu öneriyorum. Kısa bir eğitimden geçtikten sonra keçilerini motosikletle güdebilirler” dedi.

enduro1

Kaynak: Haberler.com

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın