1. Anasayfa
 2. Haber

Benelli yeni 900 ve 750 planlıyor

Benelli yeni 900 ve 750 planlıyor
0

Benelli, önümüzdeki yıl piyasaya çıkarmayı planladığı yeni büyük kapasiteli motosikletlere bir ek daha geliştirdi.
Daha küçük motosiklet (yukarıdaki) tamamen yeni bir paralel ikiz motor olup, 750 cc’ye giriyor ve çelik kafes çerçevesi ve Ducati Monster stiline sahip. Şu anda, yalnızca sızdırılmış motosiklet fotoğrafları var, bu nedenle kapasitesinin ötesinde, koltukta ‘750’ rozeti dışında ortaya konan bir ipucu yok. 90bhp ila 100bhp’lik model yaparak, Aprilia’nın Shiver’ı gibi bariz rakipleri ile aynı kategoride olma ihtimali var.

Süspansiyon, ters çevrilmiş çatallardan, muhtemelen Marzocchi’den ve doğrudan bağlantı ile tek bir arka şoktan oluşuyor. Frenler, ikiz ön diskleri tutan Benelli markalı radyal kaliperlerdir.
Motosikletin, dört silindirli BN600 makinelerine kadar birçok diğer Benelli modeliyle birlikte Çin’de üretilmesinin muhtemel olduğu düşünülüyor.

Yeni 750’nin bir adım ötesinde yenilenmiş 900cc’lik üç silindirli model TNT 899’un yerini aldığı düşünülüyor. Motor, Tornado Tre’ye kadar uzanan ve 120bhp civarında olan tanıdık Benelli üçlüsü. Bu vesileyle yeni bir çelik ve alüminyum çerçeve ile donatılmıştır.

Yakıt deposu ve salıncak kolu da dahil olmak üzere birkaç parça, 2004 yılından beri var olan bir model olan mevcut TNT’den alınmıştır, ancak geri kalanlar yenidir. 750 gibi, ters çevrilmiş çatallar ve Benelli rozetli frenler var. Geniş yan montajlı egzoz, 2017’nin başında yürürlüğe giren yeni Avrupa emisyon kurallarını karşılamak için yapılan işin açık bir göstergesidir.

Yeni 750 modelinde olduğu gibi şu anda motosikletin veya herhangi bir spesifikasyonun resmi olarak onaylanmadığı, sadece internete sızan fotoğraflardan gördüğümüzü yazdık. Yakında bu model için üretim ve sunum tarihi verilecektir.

Fotoğraf ve kaynak: http://www.motorcycle-magazine.com/

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Motosiklet kullanıcısı, blog yazarı

Yazarın Profili
Paylaş