Giriş Yap
Motora Artçı Bindirmek Yasak mı?

88e193f1913a93bf1863e423266f57e3

Motora Artçı Bindirmek Yasak mı? Hayır yasak değil. Muğla bölgesinde uygulaması olan bir yasak olduğunu biliyoruz. Diğer şehirlerde bu şekilde bir yasak yok. Fakat sosyal mesafe uygulaması için gerekli kuralları artçı ile binmek bozuyor. Yani yapmamanızda yarar var.

Ama şöyle bir detay vermekte yarar görüyorum. Eşiniz, nişanlınız ve sevgiliniz, yani hergün zaten birlikte olduğunuz bir kişi varsa virüs kapma olasılığınız en aza inmiş olacaktır. Yoldan aldığınız bir otostopçu ise büyük risk taşıyacaktır. O yüzden almayın ve bindirmeyin.

Yasak var deniliyor fakat İstanbul’da bu şekilde durdurulup ceza yazılan bir motosikletli olmadığı belirtiliyor.

Bir yorumda ise şu şekilde bir paylaşım yapılmış.

Her ilde Hıfzıssıhha kurulları oluşturuldu. Bu kurullara iller arası birbirinden bağımsız gerekli gördükleri önlemleri alma ve uygulama yetkisi verildi. Bahsettiğiniz olay sadece Muğla’da ki kurulun almış olduğu sadece Muğla’da geçerli olan bir önlem. İstanbuldaki Bursa’daki kurul kararlarına bakıyoruz idda ettiginiz gibi bir karar yok. Madem karar olduğundan o kadar emin arkadaşlar var buyurun kararı paylaşın bizde görelim.

O yüzden lütfen sosyal mesafe kurallarına uyalım ve gerekliliklerini yerine getirelim.

İyi sürüşler

İlgili Yazılar

3 yorum

bilgi için teşekkürler, uzun yolculuk hariç çarşamba günü şile tarafına gideceğim, mecburi, imseyle yakınlaşmayacağım iççin sorun çıkmayacaktır. iyi sürüşler herkese

Cevapla

Biz mugla’dayiz ve bu karar sadece burasi icin gecerli. 1. derece akraba olmayan kisilerin birlikte motosiklete binmelerinin yasak olmalarini anliyorum da, birikte ayni adreste ikamet ettiginiz ve karantinada olmayan esinizle motor ile giderken sosyal mesafeden dolayi ceza yemek ne kadar mantikli? Polise araclari gosteriyorum tiklim tiklim ne yapayim diyor, esin minibuse binsin diyor, aha bak minibuse tiklim tiklim diyorum ben ne yapayim sacma evet ama karar boyle diyor.. Sacma sapan bir uygulama. Istisnalari belirtilmemis bir uygulama. Arabada ( kisi dolusup gezebiliyorsunuz, minibuste kickica oturabiliyorsunuz ancak esinizle motora binemiyorsunuz. Ne diyeyim, yakisir.

Cevapla
motosiklet  -  12 Mayıs 2020 / 5:43 pm

Geçen gün trafik polisine sordum, kaldırıldığı bildirildi.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok