Social Media

Make your inbox happier!

Subscribe to Our Newsletter

5000 tl motosiklet ile 10000 tl arası motosiklet tavsiyeleri

Motosiklet önerilerimiz ikinci el motosikletler içindir. 5000 tl ile 10000 tl arası motosiklet önerilerimiz ve yıllara göre fiyatlandırıp tavsiyelerde bulunduk. Yamaha N-Max, ikinci el'de 9000 tl ile 10000 tl arasında bulmak mümkün, koltuk biraz sert, amortisörler sert, alışık değilseniz belinizi biraz ağrıtabilir ama zamanla alışınca sorun kalmayacaktır. Dunlop lastikler ile geliyor, X-city'de Pirelli lastiklerin yarılma probleminden …

Motosiklet önerilerimiz ikinci el motosikletler içindir. 5000 tl ile 10000 tl arası motosiklet önerilerimiz ve yıllara göre fiyatlandırıp tavsiyelerde bulunduk.

Yamaha N-Max, ikinci el’de 9000 tl ile 10000 tl arasında bulmak mümkün, koltuk biraz sert, amortisörler sert, alışık değilseniz belinizi biraz ağrıtabilir ama zamanla alışınca sorun kalmayacaktır. Dunlop lastikler ile geliyor, X-city’de Pirelli lastiklerin yarılma probleminden sonra Dunlop lastikler kullanmaları iyi olmuş. 2,5 litre kadar uzun yolda (100 km’de) yakıt tüketimi var. 1 litre benzinle yaklaşık 39 km yol gidebiliyor. Honda PCX’in piyasasından biraz pay kapmak için yapılmış bir model olduğunu düşünüyorum. Fakat PCX’in gösterge paneli daha fazla bilgi içeriyor. Ama N_max performansı kalkıştan sonra kendini gösteriyor. Benzin azaldığında ışık yanıyor ve 30 km bir limitiniz kalıyor, bu limiti km’yi geri sayarak size gösteriyor ve gerçekten bitiyor, fazlası yok, yolda kalırsınız. Kullanışı rahat ve güvenli, görüş açısı açık ve ayak uzatmanıza yarayan bölümü bulunuyor. ABS lambası başta yanıyor 10km/sn geçince sönüyor.

Yamaha X-Max 250, 2009 veya 2010 model 9000 tl veya 10000 tl aralığında bulunabilir. Enjeksiyonlu ve su soğutmalı olan bu model, hem uzun seyahatler hemde şehiriçinde kullanmak için ideal’dir. Bagaj hacmi büyüktür, tekerlek çapı olarak biraz küçük fakat şehiriçinde kullanacaklar için pek sorun değildir. Viraj alışının çok iyi olduğunu söyleyemem, spor bir sürüşe sahiptir, iki kişi rahatlıkla yolculuk edebilir. Yamaha servis fiyatları son zamanlarda çok zamlandı fakat alındığı zaman sorun çıkaran bir motosiklet değildir. Süspansiyonları sert’tir ve çukurlarda, engellerde alışık olmadığınız bir tepki ile karşılaşabilirsiniz. İlk motosikleti olarak alacaklar için fazla güçlü gelebilir. Yamaha modelleri sürüş bakımında her zaman diğer markaların muadil modellerinden daha agresif’tir. Yakıt tüketimi olarak rakiplerine göre 0,7 litre daha fazla yakıyor, kullanıma göre değişimi ise 0,3 litre kadar.

 

Honda PCX 150, 2012 modeli yaklaşık 8000 tl fiyata bulunabilir. Bu tarz motosikletler geçiş motosikleti olduğundan ikinci el alacaklar mutlaka bir bilene danışsın. Şehiriçi kullanımı için biçilmiş kaftan’dır. Uzak seyahatleriniz içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Viraj alış kabiliyeti, sürüş kolaylığı ile her türlü yolculuk için uygundur. Esneme kabiliyeti bir çok motosikletten fazladır. Ön 10 cm arka 7,5 cm kadar esneyerek size en kötü yolda sürüş kontrolü sağlayacaktır. Ani yağmurlarda pantolonunuzun ıslanmaması, rüzgar tünelinde süzülüşü ile en beğendiğimiz motosikletlerden biridir. Yakıt tüketimi konusunda 2,3 litre ile en az yakan scooter modellerinden biridir.

honda-pcx-150
honda-pcx-150

Ekşi sözlükten bir alıntı: Avrupa’nın en iyi scooterları arasında gösterilen pcx serisinin 150 cc’lik versiyonu. daha önce ülkemize gelmemişken 2014 haziran itibari ile satışa sunulmuştur. pcx ailesinin yeni makyajlanan kasasıyla satışa sunulan makinenin değişikliklerini özetlemek gerekirse kasası değişmiş, ön farklar tamamen led olmuş ve led çerçeve de eklenmiş, sele tamamen baştan dizayn edilmiş, eldiven gözü su şişesi alabilecek kadar genişletilmiş ve çakmak adaptörü içerecek şekilde tasarlanmış (12v), daha güçlü bir akü konmuş ve idling sisetemi açıkken aküyü kontrol edip enerji düşükse kendini devre dışı bırakacak bir sistem eklenmiş. fransa’dan gelen talep sebebi ile 4lü selektör eklenmiş, aracın boyutları değiştirilmemesine rağmen bagajı genişletilmiş ve seleyi açık tutan bir kilit sistemi eklenmiş, benzin deposu 5.4 litreden 8 litreye çıkarılmış, üzerinde ‘kaymayı engelleyen özel bir maddeden üretilmiş’ dunlop lastikler ile gelir olmuş (maalesef türkiye’ye ırc ile geldi). daha önceki pcx modellerinde olduğu gibi yine herşeyi bize pahalı sunmayı, sivrisinekten yağ vergisi almayı görev edinen devletimiz sayesinde yine korkunç telsiz vergilerinden ötürü alarm sistemi (kumandasından ötürü vergileme fırsatını buldukları için çakma şansını kaçırmamışlar) yurdumdaki modellerde bulunmamaktadır. kullanılan led ışıkların ve bu lastiklerin etkin yakıt tüketimine %70 katkısı olmuş. ve hepsinden önemlisi gösterge kadranına saat eklenmiştir! motorun karbon salınımı daha da düşürülmüş, doğa ile dostluğu pekiştirilmiştir.

Yamaha WR125X, 2012 modelini 9000 tl aralığında bulabilirsiniz. Kros motosiklet kategorisinde olan bu model, şehirdışında kullanacaklar, doğayı sevenler için mükemmeldir. Motor gerçekten hafif fakat fotoğraflardan gözüktüğü gibi küçük değil. Sürüşü kolay bir motosiklet. Başlangıç için ideal. Selesi biraz sert, uzun seyahat etmek biraz yorucu olabiliyor. 100km/s hıza çok rahat ve atak bir şekilde çıkıyor. Son hızı ise 120 civarlarında. Motor dik bir oturuş pozisyonuna sahip. Rüzgarı direkt yiyorsunuz. Bu yüzden uzun yolda yorucu bir motosiklet olabilir, sersemletir ama yapılmaz demek değildir. Motor biraz agresif’tir fakat sizde agresif kullanıyorsanız, ön amortisör keçeleri sorun çıkacaktır ve tamiri pahalıdır. Bu bir not olarak aklınızda dursun. İkinci el alacaklar için sağlıklı bir motor bulmaları zor olacaktır. Ya makinasına aşık bir adam bulmaları lazım ya da aşırı temiz ve düzenli bir adama rastlamanız gerekiyor. Yoksa bu motoru tepe tepe kullandım diyenden almamanız iyi olur.

Bajaj Pulsar NS 150, fiyat olarak makul bir motosiklet arıyorsanız, servis ve hizmet kalitesi iyi olsun istiyorsanız, ikinci elde 6500 tl civarından alabileceğiniz bir motosiklet’tir. Rüzgarlı havada biel yaklaşık 110 km hıza ulaşıyor, yakıtı üzmüyor, 2,5 litre kadar bir yakıt tüketimi var. Neredeyse scooter kadar verimli ama görünüş itibari ile 250cc’lik bir görüntü ve spor bir duruş sergiliyor. İşçilik kalitesinde sınıfta kaldığını söyleyenler çıkıyor ama fazla değil yani bakıp aşık olnlar ve 30000 km’yi geçmiş sürücülere sahip bir modelden bahsediyoruz. Elin Hintlisi nelerde yapmış diyorsanız, bu motora yakından bakın, bakalım yapabilmişler mi? Bunu kullanıcılara sormamız gerekiyor, burada mısınız iki laf atın bu motor hakkında! Süspansiyon ve frenler konusunda pek şikayet duymadık. Alacak arkadaşlar özellikle ikinci elde bu makinanın yol tutuşuna güvenebilirler fakat şu ustaya göstermeden alma diyenlerdeniz. Mutlaka Bajaj markasından anlayan bir ustaya gösterin.

 

SYM 250i Evo, Yol tutuşu, koltuk rahatlığı ile çok güzel bir model, ikinci elde 9500 tl’ye 2012 model bulabilirsiniz. 249cc, 23 beygir bir motor, yamaha ile arasında 2 beygirlik bir fark var. Bu hızlanma durumunu çok etkilemeyecektir. 12 litre bir deposu var, sıvı soğutmalı, tek disk ve enjeksiyonlu bir modeldir. Kasa oldukça gösterişli, selesi kaliteli ve rahat. Göstergeleri vs güzel. Viraj alışı ve yol tutuşu mükemmel. Devir kesici olduğu için 145km kadar bir hıza ulaşıyor. Şehiriçinde 4 litre kadar yakıyor, şehirdışı sürüşünde 2,8 litreye kadar azalıyor. İki kişi binerseniz 3,2 litreye kadar artıyor. Orijinal lastikleri üstünde ise değiştirmenizde yarar var.  Oturuş şekli diğer modellere göre daha yumuşak ve konforludur. Mesela Yamaha X-max’de selenin sertliği sıfır alırsanız farkedilecek kadar fazladır. Ama SYM 250i Evo sele rahatlığı başkadır.

 

motosiklet

motosiklet

Keep in touch with our news & offers

Subscribe to Our Newsletter

What to read next...

Comments

Comments

 1. Mehmet Ali ERB

  Reply
  Şubat 27, 2018

  Konu hakkında daha fazla yazı bekliyorum

 2. KAWA250

  Reply
  Nisan 26, 2018

  Naked model, mont, kask, eldiven, pantolon tavsiyesi lütfen

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir