10 yıllık deneyden sonra

by melani nilay
5 sene ago
45 Views

Yapılan araştırmalara göre motosiklet kullananlarda beyninde farklı bir hormonun salgılandığı ve sonrasında ise vücudun daha genç ve dinamik olduğunu, bunun sonucu olarak da motosiklet kullanıcılarının genç kaldığını belirtiyor.

Yapılan araştırmada bilim insanları motosiklet kullananlarla motosiklet kullanmayanlar olmak üzere 2 grup arasında yaptıkları 10 yıllık deneyden sonra motosiklet kullananlar, kullanmayanlara nazaran daha genç ve aktif kaldıkları ispatlandı.

Yani bize bu araştırma gösteriyor ki aslında motosiklet kullanıcıları doğru bir yolda olduğunu söyleyebiliriz. Motosiklet kullananların özellikle kazandıkları bu alışkanlık sürekli tetik halinde olmalarından dolayı beyin sürekli tetikleyici bir hormon salgılayarak daha genç ve dinamik kalmalarını sağladığı ortaya çıktı.

Sonuç olarak hızlı yaşa genç kal felsefesi aslında motosiklet tutkunları için geçerli bir kriter olarak görülebilir. Ayrıca motosiklet kullanmayanların daha pasif ve beyni bu kontrol mekanizmasını sürekli aktive eden hormonu geç veya az salgılamasından dolayı motosiklet kullananlara nazaran daha çabuk yaşlandıklarında belirtiliyor.

Etiketler: ,

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
İzmir Motor Klübü

Elektrikli model almak farz oldu