2017 Honda Rebel 500

Rebel 500 etkileyici performans, minimalist görünüm ve sürüş keyfi vermek için tamamen yenilendi. Fark edeceğiniz ilk şey onun mat görünüşüdür. Kompakt çerçeveden alçak tabanlı koltuğuna kadar sade tutulmuştur. Etkileyici bir eğim açısı ve orta, üst rpm’ler için ayarlanmış 471 cc paralel ikiz motor sayesinde bu motosikletin her yolda gücünü gösterdiğini anlarsınız.

Honda bugün, geleneği çığır açan yeni fikirler ve perspektiflerle birleştiren ilerici bir rebel çiftini piyasaya sürerken, özelleştirmek ve kendi modelinizi ortaya çıkartmak için kolaylıklar sunuyor. Rebel 500 ve Rebel 300, özel oldscholl tarzını destekliyor ve genç nesil sürücüler için yeni bir bakış açısı getiriyor.

Rebel 500 ve Rebel 300 için geliştirmeler, zamanın teknoloji ile birleştirilmiş tarzını yansıtıyor.

Amerikan Honda Motosiklet Pazarlama İletişimi Müdürü Lee Edmunds, “Dijital çağda büyüyen pek çok sürücü için, motosikletler yeni yaşam biçimlerini ve tutumlarını temsil ediyor, bireyselliklerini ifade etmenin bir aracı” diyor. Rebel 500 ve Rebel 300, çıplak, en üst seviyedeki stili ve radikal bir görüntü sunuyor.

Rebel 500 / Rebel 300
Basit ve sıradan, Honda’nın yeni Rebel modelleri, her detayın önemli olduğunu kanıtlıyor, minimalist tasarımlı, büyük çaplı tekerleklerde, stil yakıt tankları, agresif görüntülü ön uçlar ve etli lastiklerin yanı sıra her açıdan olağandışı kişiliğinizi ifade eden sade formlarla ortaya çıktı. Damgalı çelik arka çamurluk ve dar çerçeve gövdesi ile sunuluyor. Eskileri anımsatıcı yuvarlak, cam far, alüminyum döküm gövdesinde yüksek seviyede tutturulmuş. LCD ekran ve mavi arka ışığı olan kompakt bir kadran ve ateşleme yakıt deposunun sol tarafının altında bulunuyor. Olabilecek her şey minimalist ve mat görüntüde yapılmış.

blankRebel 300, 471 cc paralel ikiz ile güçlü torku ve pürüzsüz doğrusal bir güç dağıtımı sağlarken Rebel 300, 286cc’lik tek silindirli bir motorla güçlendirilmiştir. Her iki durumda da, motosikletlerin sürücü pozisyonları rahat, kollar hafifçe dışarı doğru uzatılmış ve ayaklar ortadan monteli mandallara doğru düz bir şekilde düşüyor. Düşük ağırlık, ince çerçeve ve düşük koltuk yüksekliği, düşük devirlerde üstün çeviklik, iyi zemin tutunma şaşırtıcı derecede sportif açılara izin veriyor. Rebel 500 ve Rebel 300 standart ve ABS versiyonlarında mevcuttur.

Sportif Motor

Çift silindirli motorlar yeni Rebel 500 gibi bir makine için mükemmel bir seçimdir. Honda ikizleri çok yönlülüğü ile ünlüdür ve 471cc Rebel 500’ün motoru şimdiye kadar ki en iyi araçlardan biridir. Paralel-ikiz motor olduğundan genel motosiklet genişliği azaltılmış. Artı, düşük devirli tork, daha yüksek rpm performansı sunar.

Düşük koltuk yüksekliği

Yeni Rebel, sadece 27,2 inçlik 69cm ile en düşük koltuklardan birine sahip. Binerken ve inerken kolaylık sağlar.
Üstün Kullanım

Honda’da, tüm motosikletlerin işleyişi ve en iyi sürüş keyf için standartlar belirlemişler ve yeni Rebel buna mükemmel bir örnek – bu motosikletin, her köşesi farklı güzel.

Seyir gücü

Honda mühendisleri, kruvazör sürüş tarzına mükemmel uyum sağlamak için Rebel’in motorunu ve egzoz sistemini ayarladı ve sonuçta güçlü düşük tork, yüksek güç veren ve kulağa hoş gelen bir ses elde edildi.

Güçlü düşük, yüksek tork

DOHC sıvı soğutmalı paralel ikiz motor, güçlü düşük uç torku ve beygir gücü ve mükemmel üst düzey performansın optimum kombinasyonu için 67 mm x 66.8 mm’lik kare bir delik ve strok kullanır.

Düz ve kompakt

Motor titreşimi, 180 derecelik kademeli krank pimleri ile silindirlerin arkasındaki dengeleyici mil ile minimum seviyede tutulur ve bu da motorun kompakt boyutuna katkıda bulunur.

blankAnlık gaz kelebeği tepkisi

PGM-FI elektronik yakıt enjeksiyonu, motorun her koşulda verimli bir şekilde çalışmasını sağlar ve gaz kelebeği hassas bir şekilde cevap verir.

Yüksek teknoloji ürün tasarım

Hafif ve kompakt bir silindir-rocker-kol düzeneği ve gömlek tipi vana ayarı, sürtünmeyi azaltmak için daha düşük bir vana yay yüküne ve kompakt bir silindir kafası. Kesin silindir şeklini sağlamak için, motor CBR600RR‘de bulunan aynı santrifüj döküm ince cidarlı kovanları kullanır.

Şanzuman

Rebel’in altı vitesli şanzıman, karayolunda seyir halindeyken de güçlü performans ve mükemmel yakıt ekonomisi sağlarken, durdurmayı sağlamak için motorun geniş güç bandıyla uyumlu çalışıyor.

Farklı şasi tasarımı

İkonik yakıt tankı tasarımı, dar çerçeve, komisyonlu görünümlü ön uç ve karartma bileşenleri ile bobber ve helikopter unsurlarını birleştiren Rebel fark edilmeye mecbur olan çılgınca saçmalık görünüme sahiptir.

Düşük koltuk yüksekliği

Rebel’in düşük 690 mm (27 inç) koltuk yüksekliği, çoğu sürücünün, güven artırmak için dururken yere kolayca ayak koymasını sağlar. Birlikte bir arkadaş getirmek istermisin Opsiyonel yolcu koltuğu kolayca monte edilir.

Cesur ve büyük boy lastikler

Büyük boy lastikler (130 / 90-16 ön; 150 / 80-16 arka), dar çerçeveyi kontrasta ve Rebel’in güçlü, kendine güvenen duruşunu destekler.

Mevcut ABS

Ön ve arka disk frenleri, kendine güven veren bir durdurma gücü sağlar veya frenleme performansı ve huzur açısından nihai olarak mevcut ABS’ye geçmenizi sağlar.

Retro görünüm, modern işleme

Çift yana monte edilmiş şoklar ve eğri görünümlü çatal, retro bir görünüm sağlar, fakat tamamen modern konfor ve kullanım sağlar.

Geniş menzil

Helikopter tarzı yakıt deposu kompakt görünüyor, ancak 11 litrelik kapasitesi, dolum hacmi arasında çok geniş bir yelpazeye çıkmanıza izin veren motorun mükemmel yakıt verimliliği ile birleşiyor.

LCD göstergeler

LCD enstrümantasyonu ilerlemenizi ve motorun çalışmasını hızlandırır.

Yan anahtar

Yan monte anahtar konumu Rebel retro karakteri ortaya çıkartıyor

Rebel’inizi özelleştirebiliyorsunuz

Ön cam, sırt çantaları, arka taşıyıcı raf ve daha fazlasını içeren, özel olarak tasarlanmış Honda Orijinal Aksesuarlarından oluşan bir koleksiyon size özgü bir Rebel yaratmanızı sağlar.

blank

 

Şasi / Süspansiyon

• Her iki modelin binicilik pozisyonları rahat ve nötr, kollar hafifçe dışarı doğru uzatılmış ve ayakların orta-üste monte edilmiş mandallar
• Yerden yükseklik aralıkları şaşırtıcı derecede sportif sürüşe izin verir
• Rebel’in düşük ve sarkık görünüşünü desteklemek için, çekici boru şekilli çelik çerçeve motoru üç yerde tutuyor ve sürücünün çevresinde olabildiğince dar olacak şekilde tasarlanmıştır. Trail, 28 ° tırmık ile 110 mm’ye ayarlanır.
• Rijitlik, konfor ve stil taşımak için 41 mm çatal direkleri 230 mm genişlikte ayarlamış ve alt kısımlar mat şekilde boyanmıştır.
• Çatal açısı 30 °, dingil mesafesi 58.7 inç dingil mesafesindedir ve koltuk yüksekliği 27.2 inçtir ve dengeli ve tarafsız direksiyon sağlar.
• Çerçeve gövdesi dar bir şekle sahiptir ve koltuğu damgalı metal arka çamurluktan ayıran yenilikçi bir arka halka içerir.
• Dunlop lastikleri (boyut 130 / 90-16 cephe, 150 / 80-16 arka), 16 inç alaşımlı döküm jantlara monte edilmiştir.
Rebel 500 ve Rebel 300 standart ve ABS versiyonlarında mevcuttur.
• Büyük çaplı jantlardaki ikonik fıstık şekilli yakıt tankları, agresif komisyonlu ön uçlar ve yağ lastikleri, her açıdan olağandışı kişiliği ifade eden soyulmuş formlarla sonuçlanır.
• Karartılmış 45 mm boru şeklindeki salıncak kolu ikiz konvansiyonel, yan tarafa monte edilen şoklara sahip olup iki aşamalı ön yük ayarlayıcılarına sahiptir.
• Anımsatıcı yuvarlak far, kalıpta döşenen alüminyum gövdeye yüksek oturur.
• Speedometer, negatif LCD ekran ve mavi arka plan ışığı ile kompakt bir kadrandır.
• Ateşleme, yakıt deposunun sol tarafının altında bulunur.

Motor Tahrik Zırhı

• Rebel 500, 471 cc, sekiz valfli, sıvı soğutmalı, güçlü alt uçlu tork ve pürüzsüz, doğrusal güç dağıtımı ile güçlendirilmiştir.
• Rebel 500 silindir kafasında makaralı kollar kullanılır; Shim tipi valf ayarı, daha düşük valf yay yükü ve azaltılmış sürtünme için hafif olmasını sağlar.
• Rebel 500, silaha (SV Zincir) sahip bir kam zincirine sahiptir ve pim yüzeyleri Vanadyum ile muamele edilmek suretiyle tozlara karşı artan koruma ile sürtünmeyi azaltmaktadır. Giriş-valf çapı 26.0mm, egzoz supabı çapı 21.5mm’dir.
• Rebel 500, piston eteklerine çizgiler eklenerek sürtünmeyi azaltmıştır (yüzey alanını arttıran, yağın daha iyi yağlanması için boşluklar oluşturan bir yüzey). İzonit nitrürlemeden sonra kullanılan bir AB 1 tuz banyosu işlemi koruyucu bir oksitlenme zarı oluşturur.
• Rebel 500 krank mili pimleri 180 ° ‘de kademelenir ve birincil çift dengeleyici, silindirlerin arkasında, bisikletin ağırlık merkezinin yakınına oturur. Birincil ve dengeleyici dişli, makas dişlilerini kullanır ve gürültüyü azaltır. Krank karşı ağırlık, özellikle çift dengesi için şekillendirilmiştir ve hafifliği, motorun azaltılmış ataletle serbestçe dönmesini sağlar.
• Rebel 500 krikolar, santrifüjle dökülen ince cidarlı kılıfları kullanır. İç tasarımı, 180 ° derece ateşleme sırası ile oluşabilen “pompalama” kayıplarını azaltır. Derin bir yağ karteri 3.2 litre’dir.
• Rebel 300, 286cc’lik tek silindirli motoruyla güçlendirilmiştir.
• Altı vitesli şanzıman, zahmetsiz değişiklikleri önermek için tasarlanmıştır.
• Sert, minimalist görünüm için koyu renkte boyanmış mekanik bileşenler.
• Özel olarak tasarlanmış susturucu ve iyi ses veren bir egzoz
• Mevcut EPA ve CARB standartları
• Kaliforniya versiyonu, emisyon ekipmanı nedeniyle biraz farklıdır

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir