Sıkı bir motosiklet fan’ı olmak

0
609

Şu günlerde içimizi ısıtan Ağustos güneşi değil sadece, yaklaşan yaz tatili bitişi vesilesiyle dinginleşen yaşamda bizi bekleyen yeni sezon üretimlerinin heyecanı da var. Biz motosiklet severlerini daha çok “yarı fütüristik” yaklaşımlarıyla tanırız. Pek, bu yaklaşım ne demek? Bu yaklaşım, yeni sezon ürünlerinin satışa sunulmadan yani, görücüsüne çıkmadan önceki ürünün takipçilerinin hummalı bekleyişini temsil eder.

Yamaha-SR400

Yeni sezon üretimlerinin görücüsüne çıkma serüveni olağanüstü bir yolculuğa benzer. Nitekim motosiklet gibi spesifik bir üretimin sunulduğu mekanlar sergi ortamlarından tutun da pek çok galerilere kadar yayılmaktadır. Ancak bu demek değildir ki motosiklet sürmek elit işidir. Aksine yeni sezon motosikletlerinin bu tip yerlerde sergilenmesinde hiçbir kısıtlama söz konusu değildir. Öte yandan bu tip yerlerde kendinize ve bütçenize uygun bir araç bulmanız oldukça kolaydır.

yamaha-tricity-2015_06

Zaten sergi ve galerilerin amacı da buna hizmet etmektedir. İnsan, bağlanan bir canlıdır. Evine, işine, eşyalarına, diğer insanlara, duygularına, yemeğe, otomobillere, motosikletlete, kitaba… Bulduğu her şeye bağlanır. Kendi isteği dışında bağlarını gevşetmesi ya da kopartması gerektiğinde de ortalığı birbirine katar. Bu, bizim düşünebilir olmamızdan kaynaklanan bir defo mudur bilinmez ama çoğumuzun değişiklikleri ve sürprizleri sevmeyişinin gerçeği olduğu açık.

Şayet sıkı bir motosiklet kullanıcısı ya da takipçisiyseniz siz de bağlarınızı bir şekilde sevdiğiniz bir şeye karşı göstermişsiniz demektir. Ancak yukarıdaki açıklamamızdan yola çıkacak olursak sevginin ve bağlılığın bu tip dışa vurumunun aynısının motosiklet üzerinde yaşanması imkansızdır. Esasında sadece motosiklet değil, değişime açık olan hemen her şey için aynı durum geçerlidir. Biz yukarıda bağlılığın değişimin etkisiyle farklı bir dışavurumundan yana bahis açtık.

motosiklet günlüğü

Ancak şu bir gerçek ki her ne kadar gelişmiş üretim aşamasında yeniliğe karşı belli bir tutum içerisinde yaklaşsak da unutmamak gerekir ki bu üretimde gelişkn olmanın bir parçasıdır. Sonuç olarak bu noktada motosiklet alıcılarından da aynı yaklaşım içerisinde bulunması beklenir. Zira son birkaç yıl içerisinde gerçekleşen motor üretimlerine baktığımızda motorun alıcısıyla olan ilişkisini rahatlıkla gözlemleyebiliriz.

Yorum Ekle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here