Dünyanın en tehlikeli ve ölümcül olan 10 motor çetesi

1
1169

Dünyanın en tehlikeli ve ölümcül olan 10 motor çetesini listeledik.

1- The Sons Of Silence

Image result for The Sons Of Silence

1966’da kurulan çete üye sayısı yaklaşık 500 kişiden oluşmaktadır. Amerikan kökenli olan bu çetenin Almanya’da dahi üyelerini görebilmek mümkündür. Üye sayısı diğer çetelere göre oldukça az olsa da Silenceler silahlı dolaşmaları ile tanınmaktadırlar. Uyuşturucu ticareti, silahlı saldırılar ve kara para aklama suçlarına karışmışlardır.

2- Abutres Moto Clube

Image result for abutres moto club

İlk olarak Brezilya’da kurulan çete bugün Arjantin’e kadar uzanmaktadır. Uyuşturucu ticareti, haraç, hırsızlık, gasp, para aklama, zorla fuhuş yaptırma gibi suçlarla bilinirler. Çete Brezilya’da polisle silahlı çatışmaya girmekten çekinmemektedir.

3- The Rebels

Image result for the rebels motorcycle club

Avustralya kökenli olan bu çetenin 2000’den fazla üyesi vardır. Çete Yeni Zellanda’da da yapılanmaya gitmeye çalışmıştır ancak bu polis tarafından engellenmiştir. Uyuşturucu ticareti, gasp, cinayet gibi suçlara karışmışlardır.

4- Solo Angeles

Image result for Solo Angeles motorcycle club

Çete kendilerine modern zamanın Robin Hood’ları demektedir ancak çetenin suçları ise oldukça kabarıktır.Meksika çetesi olan Solo Angels, silah ticaretinden zorla fuhuşa, silah kaçakçılığından cinayete bir çok suça bulaşmıştır ancak kafaları karıştıran şey ise çetenin kimsesiz çocuklar yararına olan etkinliklere katılmalarıdır.

5- Vagos

Image result for vagos motorcycle club

Amerika ve Meksika sınırında güç sahibi olan bu çete iki ülkede de yüzlerce üyeye sahip. Kendilerine anarşist diyen grubun para kaynağı ise sınırda yaptıkları meth ticareti diyebiliriz.

6- Pagans

Image result for pagans motorcycle club

Doğu Amerika’da güçlü olan Pagans kundaklama, bombalı saldırı, hırsızlık, cinayet gibi oldukça radikal suçlarla adını duyurmuştur. Bunun yanında çete himayesine aldığı sokak çetelerine ise hırsızlı, silah ticareti, araç kundaklatma gibi işleri yaptırıyor.

7- Outlaws

Image result for vagos motorcycle club

Yine Amerika’da olan bu çete başta adam kaçırma, fidye, şantaj, adam öldürme, hırsızlık gibi suçlar ile adını duyurmayı başarmıştır. Çeteyi üst sıralara taşıyan neden ise Hell Angels ile girdikleri kanlı çatışmalardır.

8- Bandidos

Related image

Teksas’ta kurulan çete o kadar yaygındır ki içinde Türkiye’nin de dahil olduğu 20 ülkede üyeleri vardır ve çetenin bilinen 2500 üyesi vardır. Amerika’daki çete üyeleri kokain, esrar, meth gibi uyuşturucu ürünlerine yoğunlaşarak para kazanmaktalar. Çete diğer motor grupları ile çatışmaları ile biliniyor. En son Cossacks çetesi ile girdikleri çatışmada 9 ölü 18 yaralı çıktı.

9- Mongols

Image result for mongols motorcycle club

Amerika’daki şiddet olayları ile tanınan çete ilk olarak sokak çetesiydi daha sonra motor çetesine dönüştü. Çetenin suç dolu geçmişi bugününü şekillendirdi. Çetenin Avrupa, Avusturya, İsrail ve Meksika’da üyeleri bulunmaktadır. Çete kendilerine rakip olarak gördükleri Hell of Angels ile sürekli çatışma halindedir.

10- Hells Angels

Image result for Hells Angels motorcycle club

Hell of Angels bilinen en büyük motor çetesi diyebiliriz. Topalm olarak 6 kıta ve 50 ülkede üyeleri bulunan bu çete de Amerika merkezlidir. Diğer motor çeteleri ancak birlik olduğunda onlarla çatışacak güce ulaşabiliyorlar. Çetenin en büyük düşmanlarını ise polisler ve gardiyanlar oluşturmaktadır. Çetenin bilinen suçları ise hırsızlık, gasp, uyuşturucu ticareti, zorla fuhuş ve kaçakçılıktır. Çete birçok cinayete imzasını atmıştır.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here