Oldukça popüler küçük adventure Honda Dominator, yeni çizimleriyle tekrar bir oluşum aşamasına girdi. Adventure modelinde rakiplerini aratmayan özellikleri ile zamanında büyük çıkış yapmış, çok beğenilmiş ama neden devam edilmediği merak konusu olarak kalmıştı. 1988’den 2001’e kadar üretilip kullanıcılarına farklı deneyimler sunan Dominatör, 643cc tek silindirli motoru ile 44hp üretiyordu, fakat yumuşak gaz tepkisi ve rahat sürüş pozisyonuyla oldukça fazla alıcıya ulaşmıştı.

blank
Yeni çizimlerde Dominator stili granaj, uzun sele ve büyük çamurlukları ile gündemde. Orjinalindeki gibi arka çanta demiri de ekstra olarak bulunuyor.

Yeni modelin ise 250cc olma ihtimali var.

Bir başka haber ise şöyle;

Honda tarafından açılan yeni bir patent ile durdurulan NX650 Dominator’ı mezardan geri getirmeye hazır olduğunu ortaya çıktı. İngiliz firması duymuş, Honda’nın ABD patent departmanında çizimi ortaya çıkmış, görüntüsü ise aşağıda.

blank

NX650 (veya ABD dışında bilinen Dominator) 1988’de piyasaya çıktı ve yalnızca ABD’de iki yıl yaşayabildi. Bu, Amerikalıların macera motosikleti konusunda bir fikri olmadan önceki bir zamandı ve bundan sonra Honda NX650 hiç kalkmadı. Ancak Dominator, 2001 yılına kadar üretimini sürdürdü ve Dünya pazarlarında büyük bir başarı yakaladı.

Eski NX650, 44 beygir gücü üreten, hava soğutmalı bir 644cc gücüyle çalışıyordu. Küçük bir ön cam, bagaj rafı ve 4,3 galon (16 litrelik) tank, XR650L tabanlı bir şasi ve 21 “/ 17” tekerlek kombinasyonu ile iyi bir off-road çevikliği sağlanmıştı ve ilk defa uzun mesafeli yolculuk seçeneği sundu.

blank

Patent çizimi kasten gizlenmiş olabilirken, orijinal NX650 Dominator’a stil ile benzerlik gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir