17.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Yamaha R1 GYTR PRO 25th Anniversary

R1 GYTR PRO 25th Anniversary Limited Edition, Dünya süper motosiklet yarışçısına olabildiğince yakın bir spesifikasyona göre üretilmiş bir makine ile dünya şampiyonluğu kazanan performansı deneyimlemek için nadir ve özel bir fırsat sunuyor.

Sadece 25 adetle sınırlı olan R1 GYTR PRO 25th Anniversary Limited Edition, R1’in 25. yılını kutlayan çarpıcı yıl dönümü tasarımıyla tamamlandı. Yarışlarda kanıtlanmış özel spesifikasyon ve Yamaha’nın GYTR PRO Mağazalarında bulunan teknik uzmanlığın birleşimi, hiç şüphesiz nihai Yamaha yarış makinesine sahip olmanız için size eşsiz bir fırsat sunar.

FİYAT : 159 000,00 € (%21’lik ortalama Avrupa KDV’si dahil)

Yamaha R1 GYTR PRO 25th Anniversary

Dünya Şampiyonası kazanan R1 WorldSBK makinesinden sorumlu aynı Yamaha Motor Research and Development Europe (YMRE) yarış mühendisleri tarafından geliştirilen GYTR PRO performans parçaları yelpazesi, WorldSBK performansını ilk kez Yamaha müşterilerine sunuyor.

R1 için GYTR PRO performans parçaları yelpazesi, hem daha düşük bir ağırlık merkezine sahip değiştirilmiş bir yakıt deposunu hem de Magneti Marelli ECU’yu barındıracak şekilde tasarlanmış ultra güçlü ve hafif karbon arka alt çerçeveyi içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Öhlins FGR ön çatallar ve pnömatik ön yük ayarlayıcılı bir TTX arka amortisör, Yamaha‘nın profesyonel yol yarışçıları için mevcut olan daha öngörülebilir kullanım ve aynı seviyede süspansiyon ayarı sunar. Yamaha’nın WorldSBK yarış programı için özel olarak geliştirilen alttan asılı salınım kolu, maksimum yatış açısını ve arka tutuşu iyileştirirken, ön ve arka Brembo fren bileşenleri en yüksek durdurma gücünü sağlar. Karbon fiber gövde ultra güçlü, hafif ve optimum aerodinamik performans sunmak için ekranla birlikte tasarlandı.

Ayrıca, YMRE tarafından WorldSBK ve FIM Dayanıklılık Dünya Şampiyonasında geliştirilen, motor kontrolü ve veri toplama için son teknoloji ürünü bir paket olan GYTR PRO Elektronik Sistem (GPES) modülü de mevcuttur. GPES, tekerlek savrulma önleme, fırlatma kontrolü, motor freni yönetimi, ayarlanabilir yakıt doldurma ve çekiş kontrolü gibi en güncel elektronik yazılım sürücü yardımcılarına sahiptir ve pistte ince ayar için mükemmel bir başlangıç ​​noktası sağlayan, kullanıma hazır bir temel ayar ile birlikte sunulur.

Geliştirme sürecinde çok önemli roller oynayan Yamaha WorldSBK sürücüleri Toprak Razgatlıoğlu ve Andrea Locatelli ile test sürücüsü Niccolò Canepa ile böylesine bir dizi benzersiz performans parçası oluşturmak, en üst düzeyde yıllarca süren geliştirme sürecini gerektirdi. Uygun bir şekilde, Yamaha Elçisi ve dokuz kez Dünya Şampiyonu Valentino Rossi’ye EICMA’da GYTR PRO konseptinin tanıtımı sırasında çeşitli GYTR PRO performans parçalarıyla donatılmış bir R1 takdim edildi.

Yamaha Motor Europe, R1’in 25. Yıldönümünü anmak için şasiden başlayarak el yapımı olacak ve tüm GYTR PRO performans parçalarını içerecek 25 adet R1 makineden oluşan özel bir seri görevlendirdi. R1 GYTR PRO 25th Anniversary, Avrupa’daki 25 GYTR PRO Mağazasından birinde deneyimli teknisyenler tarafından özel olarak monte edilecek ve yarışta geliştirilen karbon fiber kaportayı süsleyen özel anma görünümü sayesinde nihai pist günü aracı olarak hemen tanımlanabilecek.

Yamaha’nın dünya şampiyonası yarış motosikletlerine mümkün olduğu kadar yakın bir teknik özelliklere sahip olan R1 GYTR PRO 25th Anniversary yalnızca çevrimiçi sipariş edilebilir ve müşteriler motosikletin tam gereksinimlerine göre hangi GYTR Pro Shop’ta hazırlanacağını da belirleyebilir .

25 araç sahibinin her biri, R1 GYTR PRO 25th Anniversary makinelerinin inanılmaz potansiyelini tam olarak gerçekleştirebilmelerini sağlamak için , özel Yamaha teknisyenlerinden oluşan bir ekiple bir yarış pistinde bir gün geçirecek. Pistteki ilk kurulumdan sonra, sahipler, Yamaha’nın dünya şampiyonası takımlarının, Toprak Razgatlıoğlu gibi binicilerle, motosikletin ayarlarını kendi özel sürüş tarzlarına uyacak şekilde ince ayar yapmak için kullandıkları sürecin tam olarak aynısından geçirilecek.

 

Motosikletler

VESPA PRIMAVERA 50

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz