Giriş Yap
Hero Motor, Asya’da Zero Motosikletleri Piyasaya Sürecek

hero zero partnershiplik

2022 Eylül ayının sonunda Hintli motosiklet üretim devi Hero Motor ilginç bir duyuru yaptı. Kaliforniya merkezli elektrikli motosiklet üreticisi Zero Motorcycles’a 60 milyon dolarlık yatırım yaptığı belirtildi.

Hero Motor, Asya’da Zero Motosikletleri Piyasaya Sürecek

Hero o sırada çok fazla ayrıntı vermese de, OEM’in Zero’nun teknolojisinin bir kısmını gelecek Hero elektrikli modellerine dahil etmeyi umduğunu tahmin ettik. Hero , hem motosiklet hem de scooter formatlarında yanmayla çalışan iki tekerlekli araçlar üretme konusunda önemli bir deneyime sahip olsa da, ilk elektrikli iki tekerlekli aracını 2022’nin başlarında piyasaya sürmüştü . Hero’nun Tayvanlı elektrikli scooter ve teknoloji şirketi Gogoro ile mevcut ortaklığı var .

Zero Motorcycles ile ortaklık, Hero’nun birinci sınıf elektrikli motosikletleri birlikte geliştirmesine, yenilikçi ve yüksek performanslı EV’ler yaratmak için uzmanlıklarından yararlanmasına olanak tanıyor” gibi şeyler söyleyerek yavaş yavaş başlıyor. Ardından, “EV portföyünü çeşitlendirerek Hero, daha geniş bir müşteri tabanını yakalamayı ve elektrikli mobiliteye yönelik küresel geçişten yararlanmayı hedefliyor” şeklindeki geniş ifadeyi eklemeye devam ediyor.

Yine de burada bitmiyor. “Hindistan tüketicisinin en iyi uluslararası temiz mobilite seçeneklerine erişimini artırarak Zero portföyünü Hindistan’a getireceğiz. Merkezi Kaliforniya’da bulunan Zero, ürünlerini Hindistan’da da üretecek,” diye devam ediyor raporun metni. Bölüm, “Ortağımız Zero ile Hindistan’da ve küresel pazarlarımızda elektrikli mobiliteye geçişi hızlandırmayı dört gözle bekliyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok