1. Anasayfa
 2. Elektrikli Motosiklet

Yamaha EV Startup River’a Yatırım Yapıyor

Yamaha EV Startup River’a Yatırım Yapıyor
0

Yamaha EV Startup River’a Yatırım Yapıyor. Asya pazarına iyice göz diken Yamaha, varlığını artırmak için River Elektrikli Motosiklet modelleri üretimine yatırım yapıyor.

Yamaha EV Startup River’a Yatırım Yapıyor

Elektrikli iki tekerlekli araçların ortaya çıkışıyla birlikte giderek daha fazla insan elektriğe geçiş yaptı ve elektrikli motosiklet ve scooter oyununa pek çok yeni oyuncu kattı.

Yamaha EV Startup River'a Yatırım Yapıyor

Gerçekten de, büyük işler başarmak isteyen Asya ve Hindistan merkezli birçok girişimden bahsettik ve öyle görünüyor ki, geçmişte bahsettiğimiz bir şirket olan World of River , altın madalyayı yeni kazanmış olabilir. Bu altın, River’ın B Serisi finansman kampanyasının bir parçası olarak Yamaha Motor Co., Ltd.’den başkası tarafından yapılmayan bir yatırım şeklinde geliyor. Yamaha’nın elektrik sahnesinde pek çok girişiminin olduğunu biliyoruz ve River’a yaptığı yatırımın, Yamaha’nın büyüyen Hindistan pazarındaki hakimiyetini güçlendirmek istediği anlamına geldiği açık.

River şu anda Hindistan’da Indie elektrikli scooter‘ı pazarlıyor ve bu modelin “Scooter’ların SUV’u” olduğunu iddia ediyor. Durumun neden böyle olduğunu anlamak kolaydır, çünkü scooter kutu şekilli kaporta ile vurgulanan sağlam bir tasarıma sahiptir. Tıpkı SUV’unuz gibi Indie de çok pratiktir; selenin altında 55 litrelik paket-kargo alanıyla bol miktarda saklama alanının yanı sıra, temel ihtiyaçlara hızlı erişim için ön tarafta bir torpido gözü sunar.

Yamaha EV Startup River'a Yatırım Yapıyor

Hatta scooterın yanlarında, sürücülerin daha fazla depolama için yan çantalar veya yan çantalar monte etmelerine olanak tanıyan bagaj rafları bile var.

Scooter platformu, yaklaşık dokuz beygir gücü üreten ve saatte 56 mil azami hız sağlayan 6,7 kilovatlık bir elektrik motorunu kullanıyor. Bataryaya gelince, River’ın tek şarjla sadece 75 mil menzil sağladığını iddia ettiği 4kWh’lik bir güç paketini sallıyor.

Yamaha, 2050 yılına kadar tüm tedarik zincirinde karbon nötrlüğü sağlamayı umuyor; oldukça iddialı bir hedef, ancak elbette küçük girişimler zamanla büyük değişikliklere yol açacak. Ülkemizde ise bence bu sektör daha hızlı gelişiyor çünkü yeni teknolojilere daha açık toplumuz ve aşırı şekilde hızlı kabulleniyoruz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Motosiklet kullanıcısı, blog yazarı

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir