Royal Enfield, Ocak 2023’te Super Meteor 650’yi Piyasaya Sürecek

Royal Enfield, Ocak 2023'te Super Meteor 650'yi Piyasaya Sürecek

Royal Enfield, Ocak 2023’te Super Meteor 650’yi Piyasaya Sürecek

Royal Enfield, çoğu Hintli üreticinin mevcut platformlarını temel alan heyecan verici yeni model seçenekleriyle EICMA 2022‘de izleyicilerin gözlerini kamaştırdı. Enfield standında dikkatleri üzerine çeken motosikletler arasında, son derece başarılı 650 platformuna dayanan merakla beklenen kruvazör Super Meteor vardı.

Küçük kardeşi Meteor 350’den stil ipuçları taşıyan Super Meteor kesinlikle başarılı olacak ve tüm Royal Enfield motosikletlerinde olduğu gibi ilk olarak Hindistan pazarında piyasaya sürülecek. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Royal Enfield‘in yeni modellerinin pazara girişi söz konusu olduğunda özellikle hızlı olduğu bilinen Super Meteor, Ocak 2023 gibi erken bir tarihte piyasaya çıkabilir. Motosikletin Hindistan pazarında piyasaya sürülmesini bekleyen şirket, Super Meteor için şimdiden ön rezervasyonları açtı ve heyecanı daha da artırmak için tüm özellikleri ve renkleri duyurdu.

Resmi liste fiyatı henüz açıklanmamış olsa da, Hint otomobil yayınları arasındaki genel fikir birliği, motosikletin yaklaşık  4.280 ABD Doları civarında perakende satış yapacağı yönünde. Motosiklet Batı pazarına girerse, bu fiyatın büyük ölçüde artmasını bekliyoruz. Bununla birlikte, Hindistan’da Royal Enfield, pazardaki en üst noktası sayesinde uzun süredir en iyi paranın karşılığını veren üretici olmuştur.

Super Meteor’a gelince , teşhir salonundan çıkar çıkmaz özelleştirilmeyi bekliyor. Aslına bakarsanız, Royal Enfield’ın motosiklet için bir dizi isteğe bağlı eklentiyi piyasaya sürmesiyle hemen hemen aynı zamanda piyasaya sürmesi bekleniyor. İşleri daha da iyi hale getirmek için Super Meteor, Standart ve Tourer olmak üzere iki varyanta yayılmış yedi renkte sunulacak. Standart sürüm, Astral Siyah, Astral Yeşil, Astral Mavi, Yıldızlararası Yeşil ve Yıldızlararası Gri olmak üzere beş renk grubunda gelecek. Bu arada, daha donanımlı Tourer, Celestial Red ve Celestial Blue renklerinde sunulacak.

Performans açısından Super Meteor, Enfield meraklılarına çok tanıdık gelecek. Interceptor ve Continental’de bulunan aynı 648cc paralel ikiz motoru var ve bu nedenle, iyi bir 46 beygir gücü ve 36,4 ft-lb tork pompalıyor. Hindistan pazarına girdikten sonra Super Meteor, Benelli 502C, Honda Rebel 500 ve hatta Kawasaki Vulcan S gibi zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalacak.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap