14.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 28, 2024

Yamaha, Asya’da YZF-R15’in Yeni Rengini Tanıttı

Yamaha, bildiğiniz gibi R15 modelini ülkemize getirmiyor. Fakat yamaha meraklıları, severleri bu model konusunda çok meraklı. Hem 125cc sınıfının bir sınıf üstünde bir model olduğu hem de spor bir model olduğu için ilgi çekiyor. Performansı konusunda herkes aynı fikirde olmayabilir fakat iyi bir spor model başlangıcı yapmak isteyenleri cezbediyor.

r15 2021 1

Yamaha R15 Asya’da iyi satış rakamlarına ulaşmış. Özellikle Asya’da renk skalasına her 6 ayda bir yeni renkler ekleniyor. Asya pazarında, küçük hacimli makineler hakimdir. Çoğu büyük üretici, daha büyük, daha popüler modellerinin küçük cc versiyonlarına sahiptir. Honda CB150X gibi macera motosikletlerinden Suzuki GSX-S150 gibi çıplak modellere ve tabii ki Yamaha YZF-R15 gibi spor motosikletlere kadar uzanan bu motosikletler, büyük kardeşleriyle aynı görünümü ve hissi sağlıyor. Ancak çok daha farklı fiyatlara bu spor modeller alınabiliyor.

Konu açılmışken Yamaha , Asya pazarında YZF-R15 için yeni bir renk grubu piyasaya sürdü.

Kara Şövalye” olarak adlandırılan yeni renk şemasının görünüşe göre Batman ile hiçbir ilgisi yok ve her şey küçük spor motosiklete daha gizli, daha zarif bir estetik kazandırmakla ilgili. Çıkartmalarda ve alaşım jantlarda altın vurgular ile baskın olarak siyah bir motife sahiptir. Bu bana Yamaha’nın YZF-R6 ve YZF-R1’in önceki nesillerinde kullandığı Raven renk grubunu hatırlatıyor.

Performans açısından YZF-R15, önceki sürümlerle aynı teknolojiyi koruyor.

Yamaha’nın denenmiş ve test edilmiş 155cc, sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, tek silindirli motoruyla çalışır. Küçük hacimli sahnede sınıfının lideri bir motor olarak lanse edilen bu motor, Yamaha’nın Değişken Valf Çalıştırma (VVA) teknolojisi sayesinde maksimum 18,4 beygir gücü ve 10 pound-feet tork çıkışına sahiptir . Ayrıca motor, spor motosiklet tarzı bir deltabox çerçevesine yerleştirilmiştir. Alçak klipsler ve oldukça yüksek arka ayarlar sayesinde oldukça agresif bir sürücü üçgeni ile donatılmıştır.

Süspansiyon donanımı, altın eloksallı ters çevrilmiş bir ön çatal ve arkada önceden yük ayarlı bir monoshock’tan oluşur. Bu sırada motosiklet, çift kanallı ABS kurulumuyla donatılmış ön ve arka disk frenlerle durur. 

Fiyatlandırma ve bulunabilirlik açısından Yamaha, yeni Dark Knight renk grubunu 2200 dolar‘a sunuyor. Referans olarak YZF-R15 ayrıca Kırmızı, Mavi ve Yoğun Beyazdan oluşan üç farklı renk grubuyla sunulur.  

ZDvcAAAAAElFTkSuQmCC

Motosikletler

VESPA PRIMAVERA 50

2024 Triumph TF250X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz