Psikopatı çok fazla olan ülkeler belli oldu! Türkiye ise şaşırtacak

1
945

Psikopatı çok fazla olan ülkeler belli oldu! Türkiye ise şaşırtacak

Bu araştırma Michigan State Üniversitesi tarafından yapıldı. 104bin kişi ile yapılan araştırmaya göre ülkeler, empati yeteneği en yüksek olan ülkelerden en düşük olanlara kadar olan bir sıralama paylaşıldı. Sonuçlar gerçekten ilginç. Buna göre Suudi Arabistan, Peru, Danimarka, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ekvator gerçekten çok empati seviyesine sahip ülkelerden ve Türk halkı da %7 ile yüksek bir empati yapma oranına sahip ülkeler arasında fakat bu araştırmaya göre empati kurmakta zorlanan bu ülkeler sizi şaşırtacak.

ABD halkı empati kurma konusunda çok kötü bir durumda olmasa da oranlarında büyük bir düşüş var. Psikopatlar insanların ne düşündüğü ve ne hissettiğini anlama kapasitesine sahip değildir ve bu onların empati yeteneklerini yok eder ve ayrıca şiddet uygulamaya yöneltir.

Psikopatın çekirdeği, empati kapasitesinin yetersiz olması ve başkalarına küstah, duyusuz, acımasız davranışları ve istismarına yol açması gibi bir aşırılık durumudur. Narsisizm ise özünde en ‘kötü huylu’ formdur.

Bu patolojiler bir spektrumda mevcuttur ve narkisizmin çeşitli dereceleri ve belirtileri gittikçe daha yaygınlaşsa da, tam şişmiş psikopati nispeten nadir görülmektedir.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here