Suzuki , son yıllarda bize çok sayıda yeni motosiklet sunmuştu. 2019’da bizleri memnun edecek bir çok yeniliğe adım atıyor.

1981’de çıkan orijinal Katana’nın bir GSX1100E olduğunu unutmayalım.

Unutmayalım ki GSX-S1000 aslında pek çok kişinin radarına takılan, unutamadıkları bir model olmuştu.

Kesinlikle bir kopyadan ibaret değil, ama bu retro görüntüsü size basit gelmesin. Firma, atasının kesilmiş burununa, kare far ve dar profilli tankın etrafına sarılmış ve daha az tıknaz – kambur gibi doğru uzanan görüntüye sahip. Suzuki’nin tank üstündeki logosu için 37 yaşındaki yazı tipini kullanması da hoş bir dokunuş.

blank

Onun 148bhp powerplant GSX-S, GSX-S ile iki GSEM (Suzuki Kompozit Elektromekanik Malzeme) kaplı varil, 44mm gaz kelebeği gövdesi (GSX-R1000 kardeşi gibi) ve 10 delikli enjektörleri hassas bir şekilde yerleştirilmiş. Gaz kelebeği bağlantısı ve hissi teslimatı iyileştirmek için yenilendi.

blank

Tehlikeli koşullar için 3-mod çekiş kontrolü ve yumuşatılmış, etkili sürüşler için yüksek kavraması, ABS’den Brembo radyal kaliperler, düşük devir / dakika desteği ve GSX-R1000R’den alınan yeni bir LCD paneli var.

blank

Aydınlatma, ön, arka ve göstergeler LED ve tüm shebang 43mm ters tam ayarlanabilir, KYB çatal ve ön yükleme / geri tepme ayarlanabilir, şok üzerinde oturur. Lastikler, 17/2 jantlarda 120/70 ve 190/50 boyutlarında Dunlop Roadsport 2s’dir.

Tek bariz kusur, kısa ve ince kuyruk ünitesi ve düşük profilli tankın tank kapasitesini 12 litreye düşüren bir ambalaja sahip olan yakıt kapasitesi eksikliğidir.

2019 Suzuki Katana gerçekleri

  • Motor: 999cc ikiz
  • Performans: 148bhp / 80ftlb
  • Ağırlık: 215kg (fren)
  • Koltuk yüksekliği: 825mm
  • Fiyatı: Belirsiz

Katana nasıl çıkmıştı…

1981’de lanse edilen orijinal GSX1100 Katana, Millennium Falcon ile bir çeşit kişisel ulaşım çözümü için showroomlara geldi. 111bhp ve 140mph gibi yüksek performansı, keskin kenarları, konvansiyonel yan kapakların olmaması, ikili oturaklı koltuklar ve İsviçreli saat gibi görünen cesur bir tarz sergilemişti.

blank

kaynak: motorcyclenews, facebook

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir