Social Media

Make your inbox happier!

Subscribe to Our Newsletter

Ruhunuza İyi Gelecek Motosikletle Yaşamanın 8 İnce Noktası

Motosikletle yaşamak özgürlüğün ve yaşamın tam keyfine varma noktasıdır. Eğer henüz kullanmadıysanız motosiklete başlamakta size içsel bir enerji verip ruhunuza çok iyi geleceğine eminiz. İşte bu zevkli ama dikkat edilmesi gereken 11 ince noktayı yazdık. 1. Öncelikle motosikletle ulaşım zaman tanımını daha önce hiç olmadığı kadar değiştirecektir. Gidilecek yerin trafik durumuna aldırış etmeden yola çıkmanın …

Motosikletle yaşamak özgürlüğün ve yaşamın tam keyfine varma noktasıdır. Eğer henüz kullanmadıysanız motosiklete başlamakta size içsel bir enerji verip ruhunuza çok iyi geleceğine eminiz. İşte bu zevkli ama dikkat edilmesi gereken 11 ince noktayı yazdık.

1. Öncelikle motosikletle ulaşım zaman tanımını daha önce hiç olmadığı kadar değiştirecektir. Gidilecek yerin trafik durumuna aldırış etmeden yola çıkmanın özgürlüğü ne kadar farklılaştırdığını motor aldığınız gün keşfedeceksiniz. Aldınız ise zaten bu duyguyu biliyorsunuz demektir.

car fail GIF by Cheezburger

2. Yola çıktığında biraz dikkatli sürmen gerekiyor, yollarda saygı kalmadığını söylersek yanılmış olmayız. Ama bu gözünü korkutmasın, yollar bizler için var. Yollar özgürlüğün tadını almak için birer araç. Tam korumalı giyim şart. Ama sakınan göze çöp batar lafını unutmamak gerekiyor.

3. Motorla yola çıktığında bir çok uyarı alacağına eminiz. Anne, Baba, Arkadaş “aman dikkatli ol” diyeceklerdir. Evet haklılar, lütfen dikkat et. Ayna ve mesafe kontrolü çok önemlidir. Tüm dikkatler üzerinizdeyken hata yapmamak için tedbirlerinizi almalısınız. Gerisi zaten elinizdeki gaz, fren ve denge…

ill be missing you music video GIF

4. Yolda benzin derdinin olacağını pek düşünmüyoruz, zaten bu aletler uzun yolda aşırı gazlamadıkça fazla yakmıyor. 300 veya 400 km’de bir bir benzinciye uğraman yetecektir.

motorcycle GIF

5. Yolun sorunlarını aştıktan sonra 2 saatte bir su ve dinlenme molası vermeyi unutmamak gerekiyor. Göz yorgunluğu var, asfalt dalgınlığı var… Mola vermenin ne önemli olduğunu anlamak gerekiyor.

crash fail GIF by Cheezburger

6. Bir yere varmak için yola çıkıyorsun tabiki ama acele etmemek gerektiğini ve her acelenin seni ecele yakınlaştırdığını unutmamak gerekiyor. Biraz klasik ve sokak ağzı gibi gelmiş olabilir. Bunun kanıtlarını sitemizdeki videolar kısmında seyredebilirsin.

motorcycles roads GIF by Cheezburger

7. Bazen trafikte seni zorlayan anlar olacaktır, sakin olmak bu işin en önemli noktası. Kavga sadece zarar verir. Anlayışlı olmak ise insanları birbirine yaklaştırır.

motorcycle road ile ilgili görsel sonucu

8. Arkadaş buluşmaları, festivaller ve cafe toplanmaları ise bu işin en güzel yanları. O yüzden bir çok motorcu yazı ve yazın güzel günlerini özlemle bekliyor.

motorcycle festivals

motosiklet

motosiklet

Keep in touch with our news & offers

Subscribe to Our Newsletter

What to read next...

Comments

Comments

  1. İstanbul Motor Klübü

    Reply
    Şubat 28, 2018

    Teşekkürler elinize sağlık

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir