MotoVlogger’ların sorunlu dünyası

Youtube’un küfür duvarı aşılmış yollarında Motovloggerler’ın Sanal Dünyası farklı yönlere doğru gidiyor. Gezileri ile farklı yolları tanıtanları var, youtube’dan para kazanmaya çalışan, olayları paylaşacağım diye her kavga videosunu yükleyeni var, kavga çıkartmak için el kol sallayanı da var. Yani her türlüsüne rastlamak mümkün.

Daha çeşitlendirirsek bazı kanallar bol küfürlü, bazıları daha bilgilendirici, bazıları doğrudan trol, bazıları sadece laflayalım modunda açılan ama rağbet görmeyince video paylaşımını bırakan potamyalı, konuşamayan, konuşsa da birşeye benzemeyen turşu kıvamında az buçuk apaçi potansiyelinde kanallar bunlar.

İzlenebilecek Vlogger sayısı toplam 3’ü geçmiyor. Hem bilgi alıyorsunuz hem izlemekten zevk alıyorsunuz. Kungfu filmlerini aratmayacak videoları olanlar var. Bu tarz videolardan sıkılıp, kamera alıp kafaya takmakla olmuyor bu işler diyen bir çok kişiye rastlamak mümkün.

Sıkıyorsunuz, videolarınız berbat, işin kolayına kaçmayan adamlar bu işi böyle yapmıyor, görmüyor musunuz?

Herkes MotoVlogger olmasın “Bana mı Ne” “Ee çok sıkıcısınız, gereksizsiniz, zaman harcayın güzel videolar yapın! Her bokunuzu paylaşmayın. Düşünün.

Ben bunun suçlusu olarak gördüğüm yabancı kanalları aşağıda yazıyorum. Bu yabancı kanallar, bu işin sorumlusu bu işin kolay yapıldığını düşünmelerine sebep olduğundan, sorumlusu da onlar. Aşağıdaki üç boş video örneğine bakabilirsiniz.

1. Baron Von Grumble

2. Royal Jordanian

3. AdjrianNickelodeon

4. Walterrific

Bu kanallarda ne mi var “Ne güzel mis gibi kanallar” “Hayır değiller” sadece takipçileri cacık ve çok olan boş kanallar. Bizde seyrediyoruz o zaman bizde boş videoları seviyoruz. Zamanımız mı çok, belki de! Neden seyrediliyor, bizdeki aynı durum oralarda da var. Merak ettiren başlıklar ekle, öne çıkarılan güzel bir kanal fotosu ayarla, sonra gelsin üyeler, gelsin paralar.

Şunu seyredin… Tamamı boş bir video, popo elleme fantezisi olanlara mı yönelik yoksa yol videosu mu? “Hayır değil” video motosikletle başlıyor, alışveriş merkezinde devam ediyor, kız arkadaşınla konuşuyor, yolda interkom ile birbiri ile konuşuyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=0b07lndQQFg

Aslında hiçbirinde büyütülecek olay falan yok. Tamamı trol kanallar, youtube geliri için açılmış, sonra alışkanlığa dönmüş, ilgi çekmiş, zamanı bol olana yönelik izle geç videoları. Genel konular “Kız tavladım, Kavga ettim, Otobüs beni sıkıştırdı, Ohh Shitttt, Garb my nipples, busted by police, Türkçe kanalda polis bana fena çaktı” etiket ve başlıkları ile şimdi ne olacak ahanda polis kovalıyor, bakalım ne yapacak diye merak ettiren videolar paylaşmaya çalışarak boş zamanı boş dolduran videolar.

“Bir kısım videolarda zehiri verdim” lafını duyarsınız. Geçen senenin ünlü lafıydı. Çocuğa gaz kolu verilir, gazlamasına izin verilir ve çocuk bundan zevk alırdı. Şimdilerde bitti. O çocuklar sadece yol videolarını görmüyor, sizin kavgalarınızıda görüyor, kimse motora o gazla başlamıyor. Zehir aldıkları filan yok. Aileleri sizleri gördükçe, motorcu olmaktan çocuklarını korumaya çalışıyor.

İlker Yılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir