Motorla gezilmesi gereken az bilinen 5 doğa harikası

by motosiklet
5 sene ago
399 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

1. Van Gölü yeşilsu sahili

Doğasının güzelliği el değmemişliği ile dikkatleri üzerine çekiyor, Yaz aylarında hem doğa hem yüzmek için mutlaka gidilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Göl kıyısındaki temizleme çalışmaları sayesinde sahil eskisinden daha fazla temiz. Motor yolculuğunuzda mutlaka uğrayın.

Van Gölü yeşilsu sahili (2)

Van Gölü yeşilsu sahili (3)

Van Gölü yeşilsu sahili (1)

 

2. Sivas Gürün Gökpınar gölü

İnanılmaz çevresiyle ve doğasıyla fotoğraflamaya doyamayacağınız bir yer. Göle dalışi yapabilir ve bol bol sualtı fotoğrafı çekebilirsiniz. Yazın gitmenizde fayda var.

 

3. Bingöl Zağ Mağarası

Zağ Mağarası, Murat Nehri kıyısında, Gökçeli ve Yenidal köyleri arasında sarp bir kayalıkta 200 – 300 metre yükseklite. Mevsine göre değişen zor koşullar var, yaz gelmeden gitmeyin. Mağara üç katlı, her katta 26 oda var, bir kısmı korunmuş ve kapıları olan oda bağlantıları var. Oturma, depo, kuyu olarak kullanılan odalar olarak birbirinden ayrılıyorlar. 17 adet zarar görmemiş odası bulunuyor, çevre güzel uzun bir motor yolculuğundan sonra burası güzel gelecektir. Kışın gidecekseniz Kayak merkezine uğramayı unutmayın.


bu_magaralar_turizme_kazandirilmali_h1864

Yakın Mağaralar: Kalkanlı Köyü Mağaraları, Kiğı Çiçektepe Köyü Mağarası, Kübik Mağarası
Kale Ziyaret edecekseniz: Sentarius Kalesi, Kral Kızı Kalesi

 

4. Erikli Yaylası (Yalova)

Erikli Yaylası, İstanbul, Kocaeli ya da Bursa’dan gidecekler için yakın bir yer. Yalova-Çınarcık Teşvikiye Köyü’nün 6. km yukarısında yer alan yaylada kestane, karaağaç, ıhlamur, göknar ve elma ağaçlarıyla kaplı çok güzel bir yürüyüş parkuru var. Ve de yürüyüş yolu boyunca şelalelerin kenarından geçmek çok keyifli. İrili ufaklı pek çok şelale var. Denizden yüksekliği 600 metre.

erikli-yaylasi

 

5. Faralya Köyü (Fethiye)

Faralya. Öylesine yeşil, öylesine dik bu koydan, Akdeniz manzarasına bakmak harika. Faralya otelleri biraz pahalı gelebilir ama otel sayfasını tıkladığınızda bu farkı anlayacağınıza eminim. Manzara ve otellerin konumları şahene. Üstelik Ekim ayında hala denize girebiliyor olmak da ayrı bir keyif.

fethiye-faralya

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: , , , ,
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments