Giriş Yap
Motokros Sürüş Teknikleri

motocross aksiyon

Yol dışına çıkan (off-road seven) sürücüler için denge ve güvenlik çok önemlidir. Motor üzerindeki duruş şekliniz güvenliğinizi sağlar. Düz oturun ve ağırlığınız yakıt tankına doğru verin, ayaklar pedallarda ve yere paralel şekilde olacak gibi konumlandırın, dirsekler hafif dışa kırık biçimde, kollar yukarıda, baş ve gözler yukarıda konumlanması gerekir.

motocross rider

Sırtınız yay şeklinde konumlansın, ayaktaki uzun sürüşlerde pedallar ayağınızın tam ortasına gelsin. Bu şekilde sürüşle ayaklarınız çabuk yorulmaz. Dar patikalardaki takip sürüşlerinde ise bu basma tarzı tehlike yaratır.

Ken Roczen
Ken Roczen

Ayağınızın parmakları aşağıya sarkarsa bir engel geçişinde yere sürtebilir, ağaç dalına takılabilir, bu yüzden ayaklarınızı sürekli olarak yere tam paralel olarak tuttuğunuzdan emin olmanız gerekir.

motocross rider ride dirt bike

Otururken ise daima ayak ayalarınız pedallara bassın. Ayakta iken dizlerinizin düşey izdüşümü ayak parmak uçlarınızı geçmesin. Oturuşta kasıklarınız yakıt tankının üstünde olsun. Ayakta arka fren kullanırken değişim işlemini cadde motorlarındaki gibi bilek hareketiyle değil ayağın tümüyle kaldırılarak fren pedalının üzerine konması şeklinde yapınız. Bir veya iki parmağınız mutlaka elcikler üzerinde dursun.

İyi Sürüşler

 

kaynak: alfa motosiklet

İlgili Yazılar

3 yorum

Tezca Noyan  -  27 Şubat 2018 / 9:12 pm

Bizi haberdar edin lütfen, emailimiz sizde var

Cevapla
Ela Oğuzel  -  1 Nisan 2018 / 1:35 am

Bilgi gerekirse yazabilirim bende ne dersin

Cevapla

Fotoğraf nereye gönderiyoruz

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok