ÇOK ATAK

Yeni KTM 450 SMR paranın satın alabileceği en atak süpermotodur. Daha da iyileştirilmiş süper dengeli şasisi, kaliteli WP süspansiyonları, yüksek teknoloji ürünü frenler ve geliştirilmiş bir SOHC motor, 450 SMR’yi tüm süpermoto yarışında rakipsiz bir silah yapıyor.

MOTOR

Yapı tipi 1 silindirli 4 zamanlı benzinli motor, sıvı soğutmalı
Hacim 449,3 cm³
Çap 95 mm
Strok 63,4 mm
Marş desteği Elektrik marşı
Motor yağlaması 2 Eaton pompasıyla basınçlı yağlama dolaşımı
Birincil aktarma 32:76
İkincil aktarma 14:48
Soğutma Sıvı soğutma, devirdaim pompası üzerinden soğutma sıvısının sürekli devirdaimi
Debriyaj Yağ banyolu / hidrolik tahrikli DDS çok plakalı debriyaj
Ateşleme tertibatı Dijital ateşleme ayar özelliğine sahip, temassız kontrollü tam elektronik ateşleme tertibatı

YÜRÜYEN AKSAM

Şasi Krom molibden çelik borulardan merkezi boru şasi
Çatal WP Suspension Up Side Down 4860 MXMA CC
Arka amortisör WP Suspension 5018 BAVP DCC
Süspansiyon yolu Önde 280 mm
Süspansiyon yolu Arkada 292 mm
Fren tertibatı Önde Radyal vidalanmış dört pistonlu sabit tip kaliperli tek disk fren, yüzer tip fren diski
Fren tertibatı Arkada Tek pistonlu yüzer tip kaliperli tek disk fren, sabit tip fren diski
Fren diskleri – çap Önde 310 mm
Fren diskleri – çap Arkada 220 mm
Zincir 5/8 x 1/4″
Gidon kafası açısı 63,5°
Dingil mesafesi 1.495±10 mm
Yüksüz durumda yerden yükseklik 310 mm
Yüksüz oturma yüksekliği 927 mm
Yakıt deposu kapasitesi toplam yakl. 7,5 lKurşunsuz süper (ROZ 95)
Yakıtsız ağırlık yakl. 110,2 kg

MOTOR

KTM her türlü inovatif teknolojiyle, standart süpermoto konusunda açık bir şekilde standartları belirliyor. En son elektronik yakıt püskürtme sistemiyle donatılmış SOHC motor, yüksek gücü ve rakipsiz performansıyla göz kamaştırıyor. Elektrikli marş sayesinde bir düğmeye basışla çalışıyor ve süpermoto için uygun 5 vitesli bir şanzıman ve bir anti hopping debriyaj ile donatılmış.

MOTOR BLOĞU

2014 modelde, basınçlı döküm yöntemiyle üretilmiş motor karteri, daha da geliştirildi. Ayak marşı kubbesinin ortadan kaldırılmasıyla, selefine göre ağırlık tasarrufu sağlandı.

• Kickstart kubbesi iptali –> 300 gram ağırlık tasarrufu

SİLİNDİR KAFASI

450 SMR motorunun silindir kafasında bulunan üstten tek eksantrik, emme tarafında DLC kaplı olağanüstü sağlam külbütör kolları üzerinden, dört ultra hafif titan supapı kontrol ediyor. Bu konfigürasyon 11.500/dak’ya kadar devirlere izin veriyor ve KTM motorunun benzersiz performansına büyük katkı sağlıyor. 2014 modelde, en zor şartlar altında daha fazla dayanıklılık sağlayan, yeni bir üç katmanlı silindir kapak contası kullanılıyor. Bunun dışında otomatik dekompresyon mekanizması da güçlendirildi.

• Yeni üç katmanlı silindir kafası contası –> en ekstrem koşullar altında daha fazla dayanıklılık

• Geliştirilmiş otomatik dekompresor –> daha yüksek dayanıklılık

 

MOTOR YÖNETİM SİSTEMİ (EMS)

Elektronik yakıt enjeksiyonuna ve 44 mm gaz kelebeği gövdesine sahip Keihin motor yönetim sistemi, KTM tarafından geliştirilmiş devrimsel enjektör pozisyonuyla, motorda spontane tepki karakteristiği ve maksimum performans sağlıyor. 450 SMR kablo demeti, 2014 modelde daha da basitleştirildi ve kablolar ile soketlerin kalitesi iyileştirildi. Çok sayıda soket şimdi tazyikli su basıncına karşı koruma amacıyla, yeni kauçuk başlıklarla kapatıldı. PowerPart olarak satın alabileceğiniz bir Map-Select-Switch sayesinde, yine EMS üzerinden çeşitli motor karakteristikleri seçilebiliyor. Bunun dışında yine isteğe bağlı sunulan bir User-Setting-Tool, dizüstü bilgisayar üzerinden makinenin verilerini okuma ve fareyle birkaç tıklamayla, ateşlemenin ve yakıt enjeksiyonunun mappingini değiştirme olanağı tanıyor.

• Geliştirilmiş kablo demeti –> optimize edilmiş kablo donatımı

ANTIHOPPING DEBRİYAJ

APTC Anti-Hopping debriyajı hassas bir şekilde arka tekerin blokajını önlüyor ve böylece virajlarda drift sırasında kontrolü iyileştiriyor. Yeni debriyaj manet setine sahip Brembo hidrolik debriyaj kumandası, kolay çalışan ve iyi kontrol edilebilen bir debriyaj dozlaması sağlıyor.

• Kumlanmış alüminyum yüzeyli ve siyah kapaklı yeni debriyaj ana silindiri –> daha sportif görünüm

 

ÇATAL MESNETLERİ

Yüksek kaliteli, CNC frezelenmiş mesnetler, KTM’de yıllardan beri standart donanım. Bunlar hassas sürüş performansı sağlıyor, esneme karakteristiğini ve bu sayede teleskobik amortisörlerin çalışma performansını hissedilir derecede destekliyor. 2014 modelde CNC ile frezelenmiş amortisör mesnedi genişletilmiş ve ön teker aksı uzatılmış. Bu daha fazla sürüş stabilitesi sağlıyor. Ön maşa kayması 16 mm.

 

EGZOZ

Süper hafif titan egzoz manifoldu ve „Innovative Header Pipe Resonator System“ (HPRS), yeni susturucu ile birlikte çok daha düşürülmüş gürültü seviyesinde, daha çok gücü garanti ediyor.

 

FREN

„Ready to Race“ fren teknolojisi, 450 SMR’yi viraj öncesinde daha üstün yapıyor: Radyal vidalanmış dört pistonlu sabit kalipere sahip yeni bir Brembo ön fren tertibatı ile kombine edilen 310 mm Braking yüzer disk, daha iyi ve kontrol edilebilir bir yavaşlatma sağlıyor. Arkada ise 220 mm diske sahip bir tek pistonlu fren kalipleri görevi devralıyor.

 

GİYDİRME

KTM tasarımcıları grenajları tasarlarken, motosikletin ergonomi ve işlevsellik açısından en ince ayrıntısına kadar sürücüsüyle mükemmel bir uyum sağlaması göz önünde bulundurdu.

YAKIT DEPOSU

450 SMR, depo kapağı iç vida dişi bölgesinde geliştirilmiş ve yeni bir depo kapağıyla daha kolay ve güvenilir şekilde kilitlenebilen, hafif polietilen malzemeden, 7,5 litre kapasiteli yeni bir yakıt deposuyla donatıldı.

• Yeni yakıt deposu –> yeni, kolay kapatılabilen depo kapağı

 

SELE

Mükemmel bir ergonomik tasarıma sahip sele, 2014 modelde daha fazla konfor ve aynı zamanda daha yüksek sağlamlık sağlayan, iyileştirilmiş bir köpük dolgu ile donatıldı.

• Optimize edilmiş sünger –> daha fazla konfor, döşemenin daha uzun süre dayanıklılığı

SOĞUTMA SİSTEMİ

Kendini kanıtlamış, entegre KTM soğutma sistemi, soğutma sıvısını silindir kafasından şasi üçgeninin içine, buradan da doğrudan WP üretimi alüminyum radyatörlere iletiyor. Bu hortumsuz sistem sayesinde, radyatörün montajı kolaylaşıyor ve yakıt deposunun altındaki hava akımı iyileşiyor.

 

HAVA FİLTRESİ KUTUSU

Hava filtresi kutusu tasarımı, hava filtresinin kirlere karşı en üst düzeyde korunmasının yanında, yüksek performans için maksimum hava akışını garanti ediyor. Twin Air hava filtresinin, saniyeler içinde hızlı aletsiz değişimi, uzun zamandır ulaşılmaz KTM standartları arasında.

 

GİDON

450 SMR, açıları süpermoto özel talepleri karşılayan, siyah eloksal Renthal Fatbar 827 gidonuyla donatıldı. Kendini kanıtlamış KTM standardına göre gidon tercihe bağlı dört farklı konumda sabitlenebilir. 2014 model için asil siyah/gümüş renklere sahip, büyük Renthal Crash Pad, sürücüye etkili bir çarpma koruması sağlıyor.

• Yeni gidon süngeri –> etkili çarpma koruması, çekici görünüm

ARKA MAŞA

En modern hesaplama ve simülasyon yazılımlarıyla geliştirilen alüminyum döküm arka maşa; tasarım ve malzeme kalınlığı bakımından, minimum ağırlıkta optimum mukavemeti ve mutlak tanımlanmış esnekliği sağlayacak yapıda. Mühendislerimiz, daha yüksek işlevsellikle birlikte ağırlığın düşürülmesi amacıyla 2014 modelde zincir kılavuzunu tekrar elden geçirildi.

• Zincir aktarımı için takviye edilmiş tespit noktaları –> daha fazla güvenlik

• Geliştirilmiş zincir aktarımı –> Ağırlık azaltma (120 gram)

ŞASİ

Hafif, yüksek dayanıklılığa sahip krom molibden çelik profil borulardan oluşan modern şasi tasarımı, ideal bir boylamasına ve torsiyon mukavemetiyle, bir yandan rahat gidon hakimiyeti ve hassas yönlendirme davranışı sağlarken, diğer yandan mükemmel yol tutuşu sağlıyor.

SÜSPANSİYON

Önde WP 48 mm Upside-Down Closed Cartridge amortisörler ve arkada tam ayarlanabilir WP amortisör, süpermoto kullanımına özel ayarlanmış. Sıkı temel setup, mükemmel stabiliye ve azami çekiş gücü sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz