Kros motosiklet Enduro ile çokca karşı karşıya gelen modelleri birbirine benzeyen ve her engeli aşabilen teke gibidir. Bu dağlara alışmış tekeyi şehre indirmek ona ihanet etmekten başka birşey değil. Bu motosiklet türüne bir ulaşım aracı olarak bakmayın ve ona şehir üslubuyla davranmayın. Şehiriçi ulaşım aracı değiller çünkü araziyi tanırlar ve bilirler, tüm olanakları ona göre tasarlanmıştır.

blank

Hafif olarak tasarlanırlar, performansını dağlarda ve bayırlarda göstermek için yapılmışlardır. Yani hem özgürlük hemde hafiflik ruhlarında vardır. Düşüp kalkmalardan etkilenmesinler diye çıkıntılı ve batıcı parçalardan arındırılmışlardır. Bu yüzden bu parçalardan arındırılmış olmaları trafiğe çıkmalarına izin vermez. Parkuru olmayan yerler için tasarlanıp, asfaltın gösterişli kucağından uzak dururlar.

 

blankCross veya türkçe kros motosikletlerin dezavantajı bünyesine hiç yaramayan sadece trafiktir. Onun için trafikte bir çile ve öfke durumu yaratıyormuşcasına ilerler. Sanki dışarıya tepki veriyormuşcasına agresif gelir dışardan bakana. Hobi olarak kros motosiklet kullanıyorsanız ama hareketten çok hoşlanmıyorsanız yanlış seçim yapmış olabilirsiniz. Hergün gezeceğim, asfaltta da kullanacağım diyorsanız onun ömrünü kısaltmanız işten bile değildir. Bir kros motosiklet bağımlılıktan çok bağımsızlığı önerir ve o yüzden bu motorun size verebileceğini diğer motosiklet modellerinde bulamayabilirsiniz. Çünkü kros motosiklet doğanın kucağına bırakılmış bir hükmedici gibidir.

blank

2015, 2016 ve 2017 motosiklet fuarlarında bolca görüşe çıkan KTM kros serilerini bu tip motosikletlere örnek verebiliriz. Şayet KTM’den renk olarak hoşlanmıyorsanız Husqvarna biraz daha hafif ve atak motosikletleri ile sizleri büyüleyecektir.

motorcu adam ve kız yolda

KTM’in eline su dökülmeyecek modelleri ise bu işin en üst noktasıdır.

blankblank

2017 KTM kros motosiklet fiyatları, liste halinde

blank

3 thoughts on “Kros motosiklet”
  1. Kayseri merkezden ben Birsen tezer. Selamlar paylaşımınız gerçekten çok iyi, teşekkürler 22-03-2018 14:32:00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir