KIZDIRMAYIN HEMŞERİM KIZDIRMAYIN MOTORCUYU…
Arkadaşım, şimdi sen ofisinde, arabanda 24 derece sıcaklığa ayarladığın klimana rağmen “off çok sıcak, esmiyor” diyorsun ya.

45 cm3 kaskın içinde, güneşin altında yol gidene, saygı duy. “Off bu ne trafik” dediğinde, sağından geçen motora, saygı duy. Unutma ki senin konfor merakından dolayı, tek başına bindiğin aracın, o trafiği oluşturuyor.

Motosikletlerin emniyet şeridini kullanmasının sebebi, şeridin açık olmasından ziyade; manevra kabiliyetlerinin en üst seviyede olmasıdır. Oluşabilecek bir sıkıntıda, gerekli araçlara hemen yol verebilmesidir.

Onun için, sen o koca götlü cipin ile imrenip, emniyet şeridini kapatma. Her motorcu bir değil unutma. Sivri sinek gibi gezinen kebapçılara kızıp, diğer motorculara hayvanlaşma. -Ki o kebapçılar da 20 dakika sonra telefon açıp “nerede lan yemeğim” diye çemkirmemen için koşturuyor.

Senin 100 bin lira verip, trafikte sana avantaj sağlamadığı için kızdığın arabanın kaportası yok bizde. Unutma, bizim kaportamız 35 derecede giydiğimiz makul seviyede hava alan montumuz. Biraz empati kur.

Virajlarda motorlar tüm şeridi kullanır. Bu sebepten sağına, soluna DALMA! Senin arabanda durman için kullandığın, 4 balata ve teker bizde sadece 2 tane var. Yani durmamız 2 kat daha zor. Götümüze kadar girdiğinde bunu hatırla. Bu bizim seçimimiz ve riskinin farkındayız.

Yine de sen sen ol “o riski zaten almış” deyip denyo hareketlerden kaçın. Bir bakarsın, bir tarafına kask monte olmuş, yada 3 hafta çorbaya talim edersin, mazallah.

Sevmiyorsan sevme ama SAYGI DUY!!
Şimdi o elindeki “dünyayı yönettiğin” telefonu usulca yere bırak ve yola odaklan…
#ALINTIDIR. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir