Kawasaki Z800 yerine Z900 almak neden daha iyi olsun? CC yükseltmek bu kadar önemli mi? Bu soruların cevabı performans ve özellikleri ile karşımızda.

 1. Z1000’in motorundan ilham alınmış 948cc’lik bir hacime sahip
 2. Z800’den 12 beygir daha güçlü
 3. Tam 201 kg ağırlığı var
 4. 41mm ters ön çatal, sol çatal borusunda kademesiz sıkıştırma, geri tepme ve yay ayarı özelliklerine sahiptir. Ayarlayıcılar kolaylık sağlamak için çatalın üst kapağının üzerinde yer almaktadır. Maşa üzerindeki bağlantıyı ve amortisörü arka süspansiyon konumlandırıyor.  Bu düzen motorun ağırlığın merkezleşmesini sağlıyor ve süspansiyonun ısıdan etkilenmemesi için egzozu süspansiyondan yeterince uzak tutuyor.
 5. 300mm’lik disklere sahip
 6. Nissin 4 pistonlu kaliperlere sahip, tabii ki ABS var
 7. Ön lastik 120/70 ZR17 Dunlop Sportmax D214, Arka Lastik 180/55 ZR17 Dunlop Sportmax D214
 8. FZ-09, Street Triple ve Suzuki‘nin GSX-S750‘sine meydan okuyor
 9. Uzun yolda durmadan doldurmanız gerekmeyecek 17 litre benzin deposuna sahip
 10. 6 vites
 11. Agresif bir ön yapısı var, heryerde kendini belli ediyor
 12. Su soğutmalı 4 silindir güçlü motor, hızlı ivmelenme ve kuvvetli orta devir karekterine sahip
 13. Z900’ün gaz tepkisi net ve hafiftir
 14. Döküm silindirler ağırlık ve sertliğin ideal dengesini sağlar
 15. Yardımcı kaydırmalı debriyaj yarış aktivitelerinde yapılan önerilere göre geliştirilmiş
 16. Yeni Z900’ün farkedilir hafifliğine (yan ayaklığı kaldırır kaldırmaz farkedilir
 17. Alçak selesi ve motorun genel ince yapısı sayesinde duruduğunuzda yere basmak çok kolay. Bu birçok kullanıcı için önemli.
 18. Geniş düz direksiyonu ve sportif sürüş pozisyonu ile Z900’ün sportif cadde sürüş potansiyelinden yararlanmak mümkün. Oturuş pozisyonu  bir çok farklı sürüş durumları için kullanıcıya kontrol ve rahatlık sunuyor.
 19. Ergo-Fit; Kullanıcı rahatlığı ve kontrolü için asıl gereken tam uyumdur. Fakat uyum kullanıcının fiziksel özelliklerine ve kullanım sitiline göre değişir.
  ERGO-FIT, kullanıcıların ideal sürüş pozisyonlarını bulmak için tasarlanan bir interface sistemidir.
  Birçok şasi arayüz noktalarının (direksiyon, basamaklar, sele vb) değişebilir parça ve pozisyon ayarı yapılabilen parça kombinasyonu ile ayarı değiştirilebilir.
 20. ABS; Frenleme sırasında frenlerin kilitlenmesini ve kaymasını önleyerek sabit fren performansı sağlar.
 21. Çift gaz kelebekleri; Güç artışı ve ikinci beyin kontrolü gaz kelebeklerinin kullanım bakımından büyük kolaylık sunuyor.
 22. Kawasaki modelleri ile yüksek seviyede yakıt verimliliğine ulaşabilirsiniz. Ancak, yakıt tüketimi önemli ölçüde gaz kullanımı, vites seçimi ve binicinin kontrolü altındaki diğer unsurlar tarafından etkilenir. Ekonomik Sürüş Göstergesi mevcut sürüş koşulları düşük miktarda yakıt tüketirken gösteren bir fonksiyondur. Sistem, araç hızı, motor hızı, gaz kolu konumu ve diğer sürüş koşulları ne olursa olsun yakıt tüketimini sürekli izler. Yakıt tüketimi verilen hız için azaldığında (yani yakıt verimliliği yükseldiğinde), “ECO” işareti gösterge panelinin LCD ekranında görünür. Bu şekilde ECO ekrandayken sürüşe devam edildiğinde yakıt tüketimi azaltılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir