1. Anasayfa
 2. Haber

Elektrikli Yamaha Neo’s ile bir gün

Elektrikli Yamaha Neo’s ile bir gün
0

Elektrikli Yamaha Neo’s ile bir gün. Yamaha Elektrikli Neo’s bildiğiniz gibi 37 km menzil sunuyor, ikinci batarya ile 80 km kadar menzile sahip olaibliyorsunuz. İlgili video’yu bizlerle paylaşan Benzin TV‘yi hepiniz tanıyorsunuzdur. Tanımıyorsanız bile kanalında iyi içerikler paylaştığını ve bir çok kişiye örnek olduğunu söyleyebilirim.

Elektrikli Yamaha Neo’s ile bir gün

Günlük kullanmak üzere biz de bir elektrikli araç kullanalım istedik ve tercihimizi Yamaha Neo’s’tan yana kullandık. Tamamen elektrikli Neo’s çift bataryalı olarak alınabiliyor ve tek batarya ile 37 km menzili var. Bataryayı ister elektrikli scooter üzerinde ister de eve çıkarıp şarj edebiliyorsunuz. Tek bataryanın dolum maliyeti ise sadece 2 TL. Ayrıca Neo’s için motosiklet ehliyetiniz olması gerekmiyor, B sınıfı ehliyet ile kullanabiliyorsunuz.

Video, Burak Altın Ertem’in scooter’ı tanıtmasıyla başlıyor. Elektrikli bir scooter olduğunu ve kullanmak için motosiklet ehliyetine gerek olmadığını açıklıyor. 90kg (aküsüz) ağırlığında çok hafif ve kolayca manevra yapılabiliyor.

Burak Altın Ertem daha sonra scooter’ın teknik özelliklerini anlatıyor. Varsayılan olarak bir pil ile birlikte gelir ancak iki pile kadar tutabilir. Bir pil ile scooter 37 km’ye kadar gidebilir. İki pil ile menzil 65-70 km’ye kadar uzatılabilir. İki sürüş modu vardır: Eco ve normal. Eco modu, pil başına menzili 3-4 km uzatır. Scooter’ın saat hızı 45 km/saat’tir, bu da Burak Altın Ertem’e göre şehir içi sürüş için yeterlidir.

Videoda ayrıca scooter’ın bagaj bölmesi, telefon tutucu uygulaması ve şarj süresi gibi diğer özellikleri de yer alıyor. Bir pili %20’den %80’e şarj etmek 4 saat, tam olarak şarj etmek ise 8 saat sürer. Scooter, tam yüz kaskı sığabilecek büyük bir bagaj bölmesi ile birlikte gelir. Çantaları veya alışverişleri asmak için bir kanca da var.

Genel olarak, Burak Altın Ertem bu yeni elektrikli scooter’dan çok memnun. Günlük işe gidip gelme ve işler için mükemmel bir scooter olduğunu düşünüyor. Tek dezavantajı 45 km/saat hız sınırı.

Gelen yorumlar ise beğendiklerini gösteriyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Motosiklet kullanıcısı, blog yazarı

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir